İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: KORSAN SURİYELİLER VAR!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, esnafın yaşadığı sorunlara dikkat çekti ve korsan Suriyelileri gündeme taşıdı. Ataş, ayrıca Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesi verdiği sözleri de hatırlatarak, “Verilen sözler tutulmalıdır” çağrısı yaptı.

GÜNDEM 14.02.2024, 15:58
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: KORSAN SURİYELİLER VAR!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuştu. Vatandaşların yaşadığı sorunları gündeme taşımaya devam eden Ataş, taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnafların sorunlarına dikkat çekti ve korsan taksicilik yapan Suriyeliler konusunda da yetkilileri uyardı.

CUMHURBAŞKANININ SEÇİM DÖNEMİNDE VERDİĞİ SÖZ BİR AN ÖNCE TUTULMALIDIR

Milletvekili Dursun Ataş, “Seçim bölgem Kayseri’de taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflarımızın birçok problemi bulunmaktadır. Bu esnaflarımıza; Cumhurbaşkanı tarafından seçim döneminde müjde olarak, taksi, dolmuş,  servis,  minibüs,  otobüs ve midibüs taşımacılığı ile ticari yük taşımacılığında kullandıkları taşıtları aynı cins taşıtlar ile yeniledikleri takdirde ‘ÖTV ödemeyecek’ sözü verilmişti. Ağırlaşan ekonomik koşulların etkisiyle taksici esnafımız 15 yaşını dolduran araçlarını yenileyememektedir. Bu yüzden Cumhurbaşkanının seçim döneminde verdiği söz bir an önce tutulmalıdır” şeklinde konuştu.

KORSAN SURİYELİLER UYARISI!

Diğer yandan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Suriyelilerin korsan taksicilik yaptıklarını da ifade ederek,  bu konuda yetkilileri göreve davet etti. Milletvekili Ataş, “Kayseri’de yaşayan Suriyeliler  Whatsap grupları üzerinden korsan taksicilik yapmaktadır. Valilik ve Belediyelerce Bunun önüne geçecek çalışmalar da bir an önce başlatılmalıdır” dedi.

Yorumlar (0)