İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: SANDIKLARDA SAYISAL HATA TESPİT ETTİK VE İTİRAZDA BULUNACAĞIZ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Yeşilhisar ilçesinde sandıklara itiraz ettiklerini ifade ederek, ‘Şu an 13 oy farkla AKP’nin kazandığı görülüyor, ama biz itirazlarımız yapacağız. Biz incelediğimizde 49 sandığın 37’sinde maddi hata dediğimiz sayısal hatalar var. Delillere dayandırarak, ilçe seçim kuruluna itirazımızı yapıyoruz’ diye konuştu.

GÜNDEM 02.04.2024, 14:22
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ: SANDIKLARDA SAYISAL HATA TESPİT ETTİK VE İTİRAZDA BULUNACAĞIZ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kıran kırana bir yarışa sahne olan Yeşilhisar ilçesinde yaşanan son durumla ilgili olarak açıklama yaptı. İlçeye giden ve durumu yakından takip eden Ataş, partilileri ve vatandaşlarla da bir araya geldi. Herkesi sağduyulu davranmaya davet eden Ataş, ‘Ortada kul hakkı olduğunu ifade ederek. Biz doğru neyse onun ortaya çıkmasını istiyoruz. Bazı tespit ettiğimiz sayısal hatalar var. İtirazımızı yapıyoruz. Bunun sonucunda ne çıkarsa biz ona razıyız’ ifadelerini kullandı.

ORTADA HAKSIZLIK VARSA DÜZELTİLSİN

İYİ Parti Yeşilhisar Belediye Başkan adayı Salih Karagöz ile birlikte toplanan kalabalığa da seslenen Milletvekili Dursun Ataş,  ‘Sizin heyecanla beklediğinizi biliyoruz. Rahatsız olduğunuzu biliyoruz. Tüm Yeşilhisar halkı rahatsız. Biran önce seçimin sonuçlanmasını bekliyoruz. Bizler iki gündür il başkanımız, belediye başkan adayımız, ilçe başkanımız diğer arkadaşlar sandıkta olan biten bütün tutanakları bir araya getirip, birleştirip olan biten hatalara balkıyoruz. Sonuçta insanlar burada bir oy verdi, aylarca çalıştı adaylar, emek harcadı ortada bir haksızlık varsa bu düzelsin istiyoruz. 13 oy gibi az bir farkla kazandı görünüyor diğer adayın, ama incelediğimizde 49 sandığın 37’sinde maddi hata dediğimiz sayısal hatalar var’ diye konuştu.

DELİLLERE DAYANDIRARAK İTİRAZIMIZI YAPTIK! SONUÇTA KUL HAKKI VAR

Delillere dayandırarak ilçe seçim kuruluna gerekli itirazlarını yaptıklarını dile getiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ‘Umarım onlar da vicdanen bu haklara riayet ederler ve yeniden sandıkları sayarlar. Sonuç ne çıkarsa çıksın biz ona razıyız hep beraber. Sonuçta kul hakkı var burada, bir emek var. Biz bütün hataları bir araya getirdik, delillere dayandırarak itirazımızı yapıyoruz. Hep birlikte bekleyeceğiz. Bir karar alacaklar’ dedi.

SANDIKLARIN TAMAMI SAYILIRSA KAFALARDA SORU İŞARETLERİ KALMAZ

Sandıkların tamamının yeniden sayılması halinde kafalarda soru işaretlerinin kalmayacağını da vurgulayan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ‘Sonuç olarak tamamı sayılırsa kafalarda hiçbir soru işareti kalmaz. Net şekilde onlar kazanırsa biz tebrik ederiz, yolumuza devam ederiz. Ama biz kazanırsak da aynı olgunluğu onlardan bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

SONUCUN BİZİM LEHİMİZE SONUÇLANACAĞINA İNANIYORUZ

Vatandaşlara da sağduyulu olmaları konusunda çağrı yapan Milletvekili Dursun Ataş, ‘Taşkınlığa gerek yok. Kimse kimseyi kırmasın. Bu seçim son seçim değil. Art niyet aramamaya çalışıyoruz. Hatalar var diyoruz. İnşallah itirazımız kabul edilir. Sonucun bizim lehimize sonuçlanacağına inanıyoruz. Kimse kimseyi kırmasın. Kamu görevlilerine de gereken saygıyı gösterelim. Tepkimizi de demokratik şekilde ortaya koyalım.  Kimse kimseye rahatsızlık vermesin. Bunu özellikle tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum’  ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)