İYİ Parti'den Özgür Özel'in 'Can Atalay Mitingi' çağrısına yanıt

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin GİK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. En düşük emekli maaşının en az asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini söyleyen Zorlu, Özgür Özel'in Anayasa Mahkemesinin hakkında ikinci kez hak ihlali kararı verdiği Can Atalay hakkında yaptığı miting çağrısına ise, "Katılmayacağız, şu an için aldığımız karar bu yönde" dedi.

GÜNDEM 08.01.2024, 15:12
İYİ Parti'den Özgür Özel'in 'Can Atalay Mitingi' çağrısına yanıt

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zorlu, parti olarak 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara ve İstanbul adaylarını da bu ay bitmeden açıklayacaklarını kaydetti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün İYİ Parti Genel Merkez ek binada düzenlenen toplantıda İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantı sonrası İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu basın açıklaması yaptı

Zorlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Asgari ücretin yetersizliği ortada. Ortalama ücretin asgari ücrete yakınsama trendini yaşıyoruz. Bunun nedeni de brüt ücret arttıkça iş veren maliyetinin artıyor olması. Bu durumun arkasında da artan vergi uygulaması yatıyor. 

En düşük emekliği aylığı en az asgari ücret seviyesine getirilmesini ve seyyanen zam yapılamasını teklif ediyoruz. Kademeler arasında geniş bir sorun.

Zorlu açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bir gazetecinin Özgür Özel'in hakkında 2. kez hak ihlali kararı verilen Can Atalay için miting çağrısına katılıp katılmayacağının sorulması üzerine Zorlu, "Katılmayacağız, şu an için aldığımız karar bu yönde" dedi.

Yorumlar (0)