İŞTE 27. DÖNEM CHP MİLLETVEKİLLERİ TAM LİSTESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu.İşte 27. dönem CHP milletvekilleri tam listesi...
24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu.
Resmi olmayan sonuçlara göre AKP 290 milletvekili, CHP 146 milletvekili, HDP 68 milletvekili, MHP 49milletvekili ve İyi Parti 47 milletvekili ile Meclis'te temsil edilecek.
Buna göre 27. Dönem CHP milletvekillerinin tam listesi:
ADANA:
1-AYHAN BARUT
2-ORHAN SÜMER
3-MÜZEYYEN ŞEVKİN
4-BURHANETTİN BULUT
ADIYAMAN
1-ABDURRAHMAN TUTDERE
AFYON
1-BURCU KÖKSAL
AMASYA
1-MUSTAFA TUNCER
ANKARA 1. BÖLGE
1-TEKİN BİNGÖL
2-LEVENT GÖK
3-ALİ HAYDAR HAKVERDİ
4-BÜLENT KUŞOĞLU
5-GAMZE TAŞCIER
ANKARA 2. BÖLGE
1-NİHAT YEŞİL
2-YILDIRIM KAYA
ANKARA 3. BÖLGE
1-AHMET HALUK KOÇ
2-MURAT EMİR
3-AHMET ERSEN ÖZSOY
ANTALYA
1-DENİZ BAYKAL
2-ÇETİN OSMAN BUDAK
3-RAFET ZEYBEK
4-AYDIN ÖZER
5-SEMİH ESEN
ARTVİN
1-UĞUR BAYRAKTUTAN
AYDIN
1-BÜLENT TEZCAN
2-HÜSEYİN YILDIZ
3-SÜLEYMAN BÜLBÜL
4-MUSTAFA İBERYA ARIKAN
BALIKESİR
1-AHMET AKIN
2-FİKRET ŞAHİN
3-ENSAR AYTEKİN
BİLECİK
1-YAŞAR TÜZÜN
BOLU
1-TANJU ÖZCAN
BURSA 1.BÖLGE
1-LALE KARABIYIK
2-ERKAN AYDIN
3-NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU
BURSA 2.BÖLGE
1-ORHAN SARIBAL
2-YÜKSEL ÖZKAN
ÇANAKKALE
1-MUHARREM ERKEK
ÇORUM
1-TUFAN KÖSE
DENİZLİ
1-GÜLİZAR BİÇER KARACA
2-KAZIM ARSLAN
3-HAŞİM TEOMAN SANCAR
EDİRNE
1-OKAN GAYTANCIOĞLU
2-YAKUP ATALAY
ELAZIĞ
1-GÜRSEL EROL
ESKİŞEHİR
1-UTKU ÇAKIRÖZER
2-JALE NUR SÜLLÜ
GAZİANTEP
1-BAYRAM YILMAZKAYA
2-ÖZGÜR YILMAZ
GİRESUN
1-NECATİ TIĞLI
HATAY
1-SERVET MULLAOĞLU
2-NERMİN YILDIRIM KARA
3-SERKAN TOPAL
4-MEHMET FATİH TURAN
MERSİN
1-CENGİZ GÖKÇEL
2-ALPAY ANTMEN
3-ALİ MAHİR BAŞARIR
4-NEVİN ZAİMOĞLU
İSTANBUL 1. BÖLGE
1-MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ
2-GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ
3-ONURSAL ADIGÜZEL
4-FETHİ AÇIKEL
5-GÜRSEL TEKİN
6-İLHAN KESİCİ
7-OĞUZ KAAN SALICI
8-MAHMUT TANAL
9-İBRAHİM ÖZDEN KABOĞLU
10-SALİHA SERA KADIGİL SÜTLÜ
11-EMRE BAĞCE
İSTANBUL 2. BÖLGE
1-KADRİ ENİS BERBEROĞLU
2-AYKUT ERDOĞDU
3-AHMET TUNCAY ÖZKAN
4-MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU
5-YÜKSEL MANSUR KILINÇ
6-YUNUS EMRE
7-GÖKAN ZEYBEK
8-ALİ ŞEKER
İSTANBUL 3. BÖLGE
1-ENGİN ALTAY
2-ERDOĞAN TOPRAK
3-MEHMET BEKAROĞLU
4-ZEYNEL EMRE
5-SİBEL ÖZDEMİR
6-ÖZGÜR KARABAT
7-TURAN AYDOĞAN
8-EMİNE GÜLİZAR EMECAN
9-CİHANGİR İSLAM
İZMİR 1. BÖLGE
1-AHMET TUNCAY ÖZKAN
2-MURAT BAKAN
3-ÖZCAN PURÇU
4-KANİ BEKO
5-MEHMET ALİ ÇELEBİ
6-TACETTİN BAYIR
7-EDNAN ARSLAN
İZMİR 2. BÖLGE
1-KEMAL KILIÇDAROĞLU
2-AHMET ÜNAL ÇEVİKÖZ
3-KAMİL OKYAY SINDIR
4-ATİLA SERTEL
5-SEVDA ERDAN KILIÇ
6-MAHİR POLAT
7-BEDRİ SERTER
KARABÜK
1-HÜSEYİN AVNİ AKSOY
KARAMAN
1-HAKAN GÜRSEL AKBULUT
KARS
1-BARLAS SULU
KASTAMONU
1-HASAN BALTACI
KAYSERİ
1-ÇETİN ARIK
KIRIKKALE
1-AHMET ÖNAL
KIRKLARELİ
1-VECDİ GÜNDOĞDU
2-TÜRABİ KAYAN
KIRŞEHİR
1-METİN İLHAN
KOCAELİ
1-FATMA KAPLAN HÜRRİYET
2-HAYDAR AKAR
3-TAHSİN TARHAN
KONYA
1-ABDÜLLATİF ŞENER
2-ABDÜLKADİR KARADUMAN
KÜTAHYA
1-ALİ FAZIL KASAP
MALATYA
1-VELİ AĞBABA
MANİSA
1-ÖZGÜR ÖZEL
2-AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU
3-BEKİR BAŞEVİRGEN
MERSİN
1-CENGİZ GÖKÇEL
2-ALPAY ANTMEN
3-ALİ MAHİR BAŞARIR
4-NEVİN ZAİMOĞLU
MUĞLA
1-MÜRSEL ALBAN
2-SUAT ÖZCAN
3-BURAK ERBAY
4-SÜLEYMAN GİRGİN
NEVŞEHİR
1-FARUK SARIASLAN
NİĞDE
1-ÖMER FETHİ GÜRER
ORDU
1-SEYİT TORUN
2-MUSTAFA ADIGÜZEL
SAKARYA
1-ENGİN ÖZKOÇ
SAMSUN
1-KEMAL ZEYBEK
2-NESLİHAN HANCIOĞLU
SİNOP
1-BARIŞ KARADENİZ
SİVAS
1-ULAŞ KARASU
ŞANLIURFA
1- AZİZ AYDINLIK
TEKİRDAĞ
1-FAİK ÖZTRAK
2-İLHAMİ ÖZCAN AYGUN
3-CANDAN YÜCEER
TOKAT
1-KADİM DURMAZ
TRABZON
1-AHMET KAYA
TUNCELİ
1-POLAT ŞAROĞLU
UŞAK
1- ÖZKAN YALIM
YALOVA
1- ÖZCAN ÖZEL
BARTIN
1- AYSU BANKOĞLU
ARDAHAN
1- ÖZTÜRK YILMAZ
YOZGAT
1- ALİ KEVEN
ZONGULDAK
1- ÜNAL DEMİRTAŞ
2- DENİZ YAVUZYILMAZ