İstanbul Üniversitesi'nde Öğrencilere Coplu Müdahale!

İstanbul Üniversitesi'nde yemekhanelerden kahvaltıların kaldırılmasına ve indirimli öğün sayısının bire düşürülmesine karşı dilekçe vermek isteyen üniversitelileri polis copladı.

İstanbul Üniversitesi'nde Öğrencilere Coplu Müdahale!

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencileri, yemekhanelerden kahvaltıların kaldırılmasına ve indirimli öğün sayısının bire düşürülmesine karşı eylem düzenledi.

Üniversitenin yemek kararına karşı "Müşteri değil, öğrenciyiz" diyen üniversiteliler, yemekhaneyi boykot ederek alınan kararın iptal edilmesi için Rektörlüğe dilekçelerini vermek istedi. Merkez Kampüs dışından gelen öğrencilerin Rektörlüğün olduğu kampüse girilmesi engellenirken, Merkez Kampüs'te toplanan öğrencilerin ise dışarıda bekleyen arkadaşlarıyla buluşması polis tarafından engellendi.

Okul içinde toplanan öğrencileri dışarı çıkarmayan polis, diğer fakültelerden gelerek dilekçe vermek isteyen öğrencileri ise okulun içine sokmayarak öğrencilere coplarla müdahale etti.

NE OLMUŞTU

İstanbul Üniversitesi'ne bağlı yemekhanelerin tamamında 2 Ocak 2020'den itibaren öğrencilere verilen kahvaltılar kaldırılacak ve öğrencilerin indirimli yiyebileceği öğün sayısı bire düşürülecek. Bu kararla öğle yemeğini öğrenci ücretiyle yiyen üniversiteliler, akşam yemeği için tam ücret ödemek zorunda bırakılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faik Alper SÖKMEN
Faik Alper SÖKMEN - 10 ay Önce

Cehalet, Bilim-Sanat Düşmanlığı, gençliğe ve öğretmenliğe düşman zihniyet iktidarda. Zihniyetinin gereğini yapıyor, maalesef. Gidişat, bilimin yok edildiği cehaletin her yerde egemen olduğu bir ülke.

Müjgan GÜLTEKİN
Müjgan GÜLTEKİN - 10 ay Önce

Ya bahsedilen ülkemizin geleceği olan gençlerimiz. Bende o üniversite 'de öğrenci okutan bir beliyim.Allahaşkına mecliste dünya maaş alan vekillerimiz yemek için çok cüzi bir rakam öderken hem okuyup,hem çalışan veya ailesinin gönderdiği kıt,kaanat harçlık ile geçinmeye, karnını doyurmaya çalışan öğrencilere bu kısıtlama niye?Hayır duası alın öğrencilerin yanında durarak.Allah herkese akıl, fikir versin.Amin

Nurettin
Nurettin - 10 ay Önce

Meclisteki lokantadan, her çeşidiyle, neredeyse bedavaya yakın olan fiatlarla, karınlarını doyuran milletvekillerine niye bu kıyak yapılıyor. Kimse bunu sorgulamıyor da..... Bu genç öğrencilerin, yavruların. Ailelerinin gönderdiği harclikla, yasam mücadelesi veren öğrencilerin, yemeğini kısıyorsunuz? Yazıklar olsun böyle uygulamalara! Böyle zihniyetlere!!!

SIRADAKİ HABER