İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu:Ben kendimi bu şehrin, çocuklarına, insanlarına adayacağım

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde İstanbul’u kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye binasındaki devir teslim sonrası buradaki vatandaşlara seslendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu:Ben kendimi bu şehrin, çocuklarına, insanlarına adayacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı almasının ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde devir teslim törenine katılarak makamı devraldı.İmamoğlu devir teslim töreni sonrasında belediye önüne gelen yurttaşlara seslendi.

İşte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları;


Hangi etnik kökenden olursa olsun, hangi ırk, mezhepten olursa olsun hiçbir fark gözetmeyeceğiz. Bu güzel şehre bu güzel insanlara barış, saygı getiriyoruz.

Türkü, Kürdü, Lazı, her kesimi selamlıyorum. Bu şehrin Müslümanlarını, Sünnilerini, Alevilerini, Hatırlayanlarını, herkesi selamlıyorum.

Haktan, hukuktan, adaletten asla vazgeçmedik. Bu şehrin adalet duygusundan asla vazgeçmedik, geçmeyeceğiz. Bu ülkenin kurucu değerlerinden asla vazgeçmedik. Cumhuriyetten, inancımızdan, Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçmedik.

Ben Allahıma şükrediyorum, çünkü bana dünyanın en güzel şehrini ve bu şehrin insanlarını yönetme şansı verdi. Bu benim boynumun borcudur. Ben kendimi bu şehrin, çocuklarına, insanlarına adayacağım. Buradan hepinize söz veriyorum.

Sokaklarda meydanlarda hep anlattık; birbirimize hep gülümseyeceğiz. Artık kıyıda köşede kalan yok. Artık kaymak tabakası, varoşu yok. Bu şehrin nimetlerini ganimet yapmak yok, paylaşmak var.

Görevim süresince kimsenin hakkını yemedim bundan sonra da yedirmeyeceğim.

Beni buraya getiren sizlerle tanıştıran partime, Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bana destek olan ittifakımız olan İYİ Parti’ye ve Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Yine iki il başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kısa bu şehre tüm yaşayanlarına çok teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 20:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalnız efe
Yalnız efe - 2 ay Önce

Darısı genel seçime inşAllah;Allah hayırlara vesile etsin,aklın ve bilimin ışığında yolunuz sonsuza dek açık olsun,ekrem imamoğlu..

SIRADAKİ HABER