banner226

İsmail Saymaz Ukrayna'da mahsur kalan Türk öğrencilerin sesi oldu!

Araştırmacı Gazeteci, Yazar İsmail Saymaz Ukrayna'da okuyan ve Koronavirüs nedeniyle evlerine dönemeyen Türk öğrencilerin sesi oldu.

İsmail Saymaz Ukrayna'da mahsur kalan Türk öğrencilerin sesi oldu!


GAZETEKRİTİK- Gazeteci, Yazar İsmail Saymaz  Koronavirüs nedeniyle Ukrayna'da kapalı kalan öğrencilerin sesi oldu.


Daha önce Suudi Arabistan’da karantinaya alınan 360 hacının çağrısına kayıtsız kalmayıp sosyal medya hesabından paylaşarak yetkilileri bilgilendirmişti. Bu paylaşımın ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı devreye girip Türk hacıların Türkiye dönmesini sağlamıştı.


Dün ve bugün Ukrayna'nın çeşitli şehirlerinde koronavirüs nedeniyle mahsur kalan Türk öğrenciler Gazeteci İsmail Saymaz'a mesaj atarak ülkelerine dönmek istediklerini belirttiler. 


Saymaz öğrencilerin mesajlarını alıntılayarak yaptığı paylaşımda, "Ukrayna’daki öğrenci ve işçilerimizden yardım çağrıları gelmeye devam ediyor. Türkiye’ye dönmek istediklerini vurguluyorlar." dedi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 2 ay Önce

Ben de Ukrayna'da öğrenciyim bizi Odessa'dan Kiev'e (480km) yönlendirdiler ancak hiç bir otobüs veya ulaşım aracı çalışmıyordu gidemedik sonuç olarak ve bize çözüm yolu olarak tırların yüklendiği bir gemiye yönlendirdiler gemiye bütün tırlar yüklenene kadar 5 saat - 1 derecede dışarıda bekledik sonrada bütün geminib yükü boşalana kadar 8 saat gemide aç ve susuz bekledik. Zaten biz orda doktor mühendis olmak için zorlu şartlar altında yaşıyorken bize belli etmeden olabildiğince eziyet ediyorlarken bizim devletimiz de bize yardım etmiyor ve ben ve arkadaşlarım 2 günlük gemi zulmünü çektik ve şuan karantinadayız

Emre
Emre - 1 ay Önce

Hayla mahsur kaldık türkiyeye gidemiyoruz paralarımız bitmiş durumda psikolojimiz bozuldu konsolosluk hiç birşey yapmıyor

SIRADAKİ HABER