İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: "Onların anlayacağı tek iş poşet işi"

Beylikdüzü Vira Kavşağı’nın açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Ekrem İmamoğlu, AKP’nin İBB adayı Murat Kurum’un açıklamalarıyla ilgili “İş gücü barışını, çalışan barışını en üst seviyede tutan, geçmişten gelen bütün arızaları çözen birçok konuda yenilik yapmış ve insan kaynakları yönetimi konusunda güçlü bir dönemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yaşattık. Bugün 7 bin 500 lirayı emekliye reva gören bir anlayış bizimle sakın insanların iş gücüyle ya da çalışanlarımızla olan aramızı bozmaya kalkmasın. Bunu anlayamaz bile. Onların tek anlayacağı iş poşet işi veya bu tarz işlerdir. Ekonomi deyince akıllarına o geliyor” dedi.

GÜNDEM 18.01.2024, 15:08
İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: "Onların anlayacağı tek iş poşet işi"

Beylikdüzü Vira Kavşağı’nın açılışına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu’nun sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

“BUGÜN 7 BİN 500 LİRAYI EMEKLİYE REVA GÖREN BİR ANLAYIŞ BİZİMLE SAKIN İNSANLARIN İŞ GÜCÜYLE YA DA ÇALIŞANLARIMIZLA OLAN ARAMIZI BOZMAYA KALKMASIN”

- Cumhur İttifakı’nın İBB adayı Murat Kurum’un İBB çalışanlarının özlük hakları ile ilgili açıklaması oldu. Herkes gelip şikayet ediyormuş maaşlarıyla ilgili İBB çalışanlarından, gelir gelmez iyileştirme yapacağız diyor. İBB çalışanları maaş durumu nedir? Özlük hakları ile ilgili sorun mu var?

- Biz çok başarılı bir endüstriyel ilişkiler sürecini yaşatıyoruz İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne. Bütün sendikalarla nasıl daha önce yaptıysak bunun için de TÜRK-İŞ var, HAK-İŞ var DİSK var bu kadar çeşitlilikle süreç yöneten ve gerçekten iş gücü barışını, çalışan barışını en üst seviyede tutan, geçmişten gelen bütün arızaları çözen örneğin İETT'de olduğu gibi kadroya alınmayanları kadroya alan birçok konuda yenilik yapmış ve insan kaynakları yönetimi konusunda güçlü bir dönemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yaşattık.  Bizim insanlarımızın şu andaki temel sorunu ekonomik anlamda temel sorunu özellikle yüksek enflasyon ve fiyat artışlarının sıklıkla insanların ihtiyaçlarının artmasına sebep olmasıdır. Yani bugün 7 bin 500 lirayı emekliye reva gören bir anlayış bizimle sakın insanların iş gücüyle ya da çalışanlarımızla olan aramızı bozmaya kalkmasın. Bunu anlayamaz bile. Onların tek anlayacağı iş poşet işi veya bu tarz işlerdir. Ekonomi deyince akıllarına o geliyor. Bizim ise şu anda geçimle ilgili, sorunu olan vatandaşlarımıza bırakın kendi çalışanlarımızı İstanbul'daki yoksullukla mücadelede çok yoğun bir çaba içerisindeyiz. Tabii ki enflasyon artışı üzerinden yenilenmesi gereken, bakın dört beş ay önce yaptığınız bir toplu iş sözleşmesi şu anda ne yazık ki yeni ihtiyaçlar doğurmakta. Çünkü aylık enflasyonun bile gerçek anlamda artık yüzde 6’ları, 7’leri, 8’leri bulduğu aylar yaşıyoruz. Bunların hepsi bizim gündemimizde. Atılan Tweet ya da bu yapılan işler çok önemli değil. Biz sorumluluğumuzu çok iyi biliyoruz. Ben sanırım  o arsa yıkıldı gibi bu da öyle bir sanal bir duyuru. Ama biz çalışanlarımızın hak ve hukukunu koruyan, onu son derece önemseyen bir yönetimiz diye ifade edeyim. Biz bütün sorunları çözeriz. 

“KUL HAKKI YİYENLERE BİZİM İNSANIMIZ BEDDUA EDER BEN ETMİYORUM ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

-İletişim ekibiniz tarafından bazı görseller paylaşıldı, rakipler artık yavaş yavaş İstanbul için sahada mücadele etmeye başladı. Orantılı bir yayın olduğunu düşünüyor musunuz? Sizin elinizde böyle veriler geldi mi? Devletin kurumları tarafından görülmediğiniz, gösterilmediğiniz, haberleştirilmediğinize dair paylaşımlar yapıldı.

-Bu arada DİSK yöneticisi de burada. Yani onu da söyleyeyim. Sendika olarak her biriyle konuşuyoruz. Başka yöneticilerle de konuşuyoruz. Onu da ifade etmiş olayım. Devletin kurullarının tek örneğini vereyim size. Ekrem İmamoğlu Türkiye'nin 20 milyonluk şehrinin belediye başkanı. Dönün bakalım beş yıl içerisinde TRT, diğerlerini bırakın. TRT'de Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul. Büyükşehir Belediyesi'nin bir tek haberi var mı? İsmi bir tane bir yerde geçmiş mi? Ama benim aleyhime yayın yapıp, benim aleyhime soru sordukları İstanbul'un bir kısım ilçe belediyelerinin bile en az 50 tane 100 tane yayını bulursunuz. Bakın kul hakkı yemek böyle bir şeydir. TRT'nin parası Anadolu Ajansı'nın parası, oradaki maaşlar bu ülkenin 86 milyon insanının cebinden çıkan parayla ödeniyor ve kul hakkı yiyorlar. Hani bizim insanımız bu tür kul hakkı yiyenleri biraz beddua eder ben etmiyorum. Hepsini Allah'a havale ediyorum.

Yorumlar (0)