banner217

İmamoğlu: Bu İşin Sonu Referanduma Kadar Gider

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ'nin su fiyatlarındaki artış talebinin İBB meclisinde reddedilmesine ilişkin açıklama yaptı. Kanal İstanbul tepkisinde bulundu.

İmamoğlu: Bu İşin Sonu Referanduma Kadar Gider

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ'nin su fiyatlarındaki artış talebi İBB meclisinde reddedilmesine ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Biz çölün ortasında kurulan bir kent değiliz. Bu şehre ihanet ettirmeyeceğiz. Bu şehrin iradesini her ortamda savunmaya söz verdik. Bütün detayları oturup kamuoyuyla tartışalım. Bu işin sonu referanduma kadar gider. Milletin umrunda değil. Millet Kanal İstanbul'dan ne bekliyor Allah aşkına? İş mi bekliyor? Aş mı bekliyor? 1 milyar metreküp ne demek? Geçen gösterdim Esenler, Bağcılar, Güngören'in şöyle 30 35 metre yukarıya doğru havalanması demek. Nereye koyacaksın? Hiçbir fikir yok. Bu şehri alabora etmenin her yeri inşaata çevirmenin anlamı ne?" dedi.

İmamoğlu sözlerine, Ak Parti grubu siyasi üstlerinden talimat almadan hareket etmedikleri ortadadır. Nettir bu. Talimat verenlere keşke İstanbul'u düşünen meclis üyeleri "Siz niçin akaryakıta zam yaptınız, milletle alay mı ediyorsunuz" diye sorsaydı. Vatandaşla alay etmeyin. O zaman zamları geri alsınlar. millet de rahatlasın, İSKİ de rahatlasın. Biz istemeyiz zam yapmak. Bunları görmezden gelip şov yapmanın hiçbir anlamı yok. Sayın Cumhurbaşkanı "Biraz kuraklık yaşayınca su sorunu yaşayacak" tereddütünü ortaya koydu. Haklılar. Çünkü böyle bir İstanbul'u devraldık biz. Önce bunla yüzleşsinler. 7 gün sonra 3 yıl geçmiş olacak. Sayın Veysel Eroğlu'nun kendi ifadesi var: 2016, 7 Aralık şu saatte Melen Barajı hizmete girecek. Biz geldiğimizde göreve çoktan Melen Barajı su dolu olmalıydı. Niçin yapılamadı? Bunları niçin sormuyorsunuz? İstanbul'un kıymetli meclis üyeleri bunları niye sormuyorsunuz? 5 aydır görevdeyiz. Biz size güvenerek devraldık. Hani 2040'a kadar su sorunu yoktu? Zam konusu ile yaptıkları tamamıyla ucuz kahramanlıktır. Arkadaşlarım inceliyorlar. Ucuz kahramanlıklarıyla onları baş başa bırakıyorum.

KANAL İSTANBUL TEPKİSİ: REFERANDUMA KADAR GİDER

Kanal İstanbul'a ilişkin ise İmamoğlu, "Biz çölün ortasında kurulan bir kent değiliz. Bu şehre ihanet ettirmeyeceğiz. Bu şehrin iradesini her ortamda savunmaya söz verdik. Bütün detayları oturup kamuoyuyla tartışalım. Bu işin sonu referanduma kadar gider. Milletin umrunda değil. Millet Kanal İstanbul'dan ne bekliyor Allah aşkına? İş mi bekliyor? Aş mı bekliyor? 1 milyar metreküp ne demek? Geçen gösterdim Esenler, Bağcılar, Güngören'in şöyle 30 35 metre yukarıya doğru havalanması demek. Nereye koyacaksın? Hiçbir fikir yok. Bu şehri alabora etmenin her yeri inşaata çevirmenin anlamı ne?" şeklinde devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER