Hatipoğlu, soruşturma geçiren Melih Gökçek'in bürokratını devlet üniversitesine atadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraat etmesine rağmen görevine dönemeyen KHK’lılara ilişkin yapılan eleştirilere “Neden güveneyim?” diye karşılık verdi. Ancak iktidar cenahında bunun tam tersi örnekler yaşanıyor. İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, rektörü olduğu devlet üniversitesine soruşturma geçiren kişileri işe almaya devam ediyor...

Hatipoğlu, soruşturma geçiren Melih Gökçek'in bürokratını devlet üniversitesine atadı

KRT TV'den Çağdaş Ulus'un haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne rektör olarak atanan ilahiyatçı Profesör Nihat Hatipoğlu, üniversitenin mal alım komisyonuna önce FETÖ’den ve dolandırıcılıktan soruşturma geçiren iki kişiyi atamıştı. Şimdi aynı komisyona soruşturma geçiren yeni bir ismi atadı.  Bu isim bir dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğünde görevli Şerafettin Genç.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in bürokratı Şerafettin Genç, 67 kişi ile birlikte; ihalede idari şartnameye aykırı davranarak kurumu zarara uğratmak suçlamasıyla 67 yıl hapis istemiyle yargılandı ve beraat etti.

İLK DEĞİL

Hatipoğlu, üniversiteye 6 kişiden oluşan mal alım komisyonu kurmuş komisyona  başkan olarak Mali İşler Daire Başkanı Sabri Kulekaya'yı, şube müdürü olarak da Ergün Özuslu'yu atamıştı.

Sabri Kulekaya 2018 yılında Konya Selçuk Üniversitesi’nde Kültür Şube Müdürüyken “resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık” suçlamasıyla soruşturma geçirmişti.

Komisyona daire başkanı olarak atanan Ergün Özuslu’nun da Gaziantep Kültür Turizm Bakanlığı’nda görevliyken 2017 yılında FETÖ soruşturması geçirdiği belirlenmişti.

Nihat Hatipoğlu da KRT’nin telefonda yönelttiği sorulara “soruşturmalardan haberim var. Soruşturma geçirmeleri güven duymama engel değil.” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER