Hatay eski Milletvekili Suzan Şahin: Kazanmak istiyorsak doğru aday bu anlamda Lütfü Savaş

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın yerine ise eski Hatay Milletvekili Suzan Şahin'in konuşulduğu iddia edildi.

GÜNDEM 06.02.2024, 19:54
Hatay eski Milletvekili Suzan Şahin: Kazanmak istiyorsak doğru aday bu anlamda Lütfü Savaş

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi yeniden açıklanan Lütfü Savaş’ın adaylığının yarattığı tartışmalar sürüyor. 

6 Şubat depremlerinin yıldönümü nedeniyle Hatay'da gerçekleşen anmalarda protesto edilen Savaş’ın adaylığının geri çekilmesinin CHP’nin gündemine gelebileceği belirtiliyor. 

Savaş'ın yerine ise eski Hatay Milletvekili Suzan Şahin'in konuşulduğu iddia edildi.

KRT TV'ye konuşan Suzan Şahin şu açıklamada bulundu:

İmamoğlu'ndan DEM Parti yanıtı

"Özgür Özel'in benimle herhangi bir görüşmesi olmadı. En son yılbaşında yeni yıl mesajı atmıştı o kadar. O günden bu güne hiç konuşmadık. Bu zamandan sonra böyle bir şeyin oluru da yok. Seçime kalmış ne kadar bir zaman, tekrar aday mı seçeceğiz?

Bir adayı seven de olur sevmeyen de. Hikmet Çinçin'i yapsalardı var ya Hatay'ın yarısı ayağı kalkardı, 'Bunu nasıl yaptınız?' diye. Şimdi bu adamı da sevmeyenler var ama büyük bir kısım istiyor. Adamın 490 bin şahsi oyu var, Cumhuriyet Halk Partisi'nin oyu 240 bin. 

Eğer deniyorsa ki illa solcu, CHP'ye aidiyeti olan birini isterim, bunu yapalım kaybedersek de kaybedelim o başka bir şey. Kazanmak istiyorsak doğru aday bu anlamda Lütfü Savaş ya da 'Lütfü Savaş yıprandı' falan diyoruz, o zaman da çıkıp doğru bir aday arasaydınız. Adaylaştırmadan gidip bir aday arasaydınız, böyle olmaz ki. Çelik-çomak oyununa döndü. Hem partimiz hem de adayımız yıpranıyor, ayıptır. 

Benin adımın öne çıkarılmasıyla bana da yazık ediliyor, Lütfü Savaş'a da. En doğrusu partime ve memlekete de yazık. Cumartesi adam (Erdoğan) geldi burada ahkam kesti, bu zihniyete mi teslim edelim."

Yorumlar (0)