Gazeteci Orhan Uğuroğlu'na saldıran kişi hakkında MHP detayı

Orhan Uğuroğlu'na saldırılması olayında gözaltına alınan O.K.Y polise verdiği ifadede MHP'li Etimesgut Belediyesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığını söyledi. Öte yandan diğer bir saldırganın Uğuroğlu'ndan şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Gazeteci Orhan Uğuroğlu'na saldıran kişi hakkında MHP detayı

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Cuma günü evinin önünde saldırıya uğramıştı, saldırganlardan O.K.Y’nin MHP’li Etimesgut belediyesinde güvenlik görevlisi olduğu ortaya çıktı. 

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu 15 Ocak Cuma günü öğle saatlerinde evinin önünde 3 kişi tarafından saldırıya uğramıştı. Saldırı sonrası yakalanan ve gözaltına alınan 4 kişi daha sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre; Uğuroğlu’na saldıranların ifadesine ulaşıldı. 1993 doğumlu O.K.Y polise verdiği ifadede Etimesgut Belediyesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığını söyledi.

O.K.Y iş adresi olarak da Etimesgut Belediyesi’nin adresini verdi. Bilindiği üzere Etimesgut Belediye Başkanlığını 2019 yılında MHP’li Enver Demirel kazandı. Diğer saldırganlardan D.K ise ikamet adresi olarak yine Etimesgut’u gösterdi.

Saldırganlardan biri, saldırıya uğrayan Orhan Uğuroğlu'ndan şikâyetçi oldu.

Diğer saldırgan A.A’ ise polise verdiği ifadede Orhan Uğuroğlu’ndan şikâyetçi ve davacı olduğunu söyledi. A.A "Uğuroğlu bize hakaret etti, davacı ve şikayetçiyim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER