Fransa Savunma Bakanlığı'ndan küstah açıklama

Fransa Savunma Bakanlığı, “NATO, Türkiye’nin davranışlarına izin veremez ve bu sorun ele alınmalı.” açıklamasını yaptı. İsmini vermeden Reuters'a konuşan bir yetkili, "Türkiye'nin son adımları karşısında NATO kafasını kuma gömemez. Ortada bir Türkiye sorunu yokmuş gibi yapamayız" dedi.

GÜNDEM 17.06.2020, 21:08
Fransa Savunma Bakanlığı'ndan küstah açıklama

Türkiye’nin Libya politikası nedeniyle iplerin gerildiği Ankara-Paris hattında Fransa’dan tansiyonu daha da artıracak açıklamalar geldi.

Elysee Sarayı’nın, Ankara’nın Libya’daki hamlelerini ‘agresif’ ve NATO’dan faydalanmakla itham ettiği ifadelerinin ardından, bu kez Fransız Savunma Bakanlığı ortalığı karıştırma girişiminde bulundu.

NATO Savunma Bakanları zirvesi öncesi ismini vermeden Reuters’a konuşan bir bakanlık yetkilisi, Türk donanmasına ait gemilerin, NATO görevini yürüten Fransız savaş gemilerini taciz ettiğini öne sürdü.

Türkiye’nin son adımları karşısında NATO’nun kafasını kuma gömemeyeceğini söyleyen yetkili, “Birlik içinde karmaşık anlar olabileceğini biliyoruz ama deve kuşu gibi davranıp ortada bir Türkiye sorunu yokmuş gibi yapamayız. Bunu görmeli, konuşmalı ve çözmeliyiz” dedi.

Yorumlar (0)