Ferhat Tunç hakkında bir yakalama kararı daha!

Sanatçı Ferhat Tunç'un bugün iki ayrı duruşması görüldü. Tunç hakkında bir yakalama kararı daha çıkartıldı. "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ile "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamalarıyla yargılanan Sanatçı Ferhat Tunç'un, Büyükçekmece Adliyesi'nde duruşmalarına devam edildi.

Ferhat Tunç hakkında bir yakalama kararı daha!

"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik"le suçlanan Tunç hakkındaki davanın 5. duruşması, Büyükçekmece 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme, yakalama kararının devamına ve sanatçının yurt dışındaki adresine istinabe yazılarak savunmasının alınmasına karar verdi. Duruşma 14 Şubat 2020 tarihine ertelendi. Tunç'un "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla yargılandığı duruşmada ise yakalama kararı çıkarıldı. Büyükçekmece 14. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, mahkeme, "yurda dönmesi ihtimaline binaen hakkında yakalama emri düzenlenmesine" karar verdi. Duruşma 4 Aralık'a ertelendi.

TUNÇ: TESLİM OLMAYACAĞIM!

Karara ilişkin açıklama yapan Tunç, "Bu yargıdan adalet dileyecek halimiz yok. Yargı hukuk yerine, AKP-MHP faşist ittifakının çıkarlarını koruyor çünkü. Türkiye’de hukuk ve adalet kavramlarının pratikte hiçbir karşılığı kalmadı. Sosyal medya paylaşımlarımdan suç üretmeye çalışarak beni teslim alacaklarını düşündüler başından beri. Teslim olmayı reddedince de davaların sayısını artırdılar ve son derece uydurma iddianameler hazırladılar" dedi. Sanatçı Ferhat Tunç, şunları da kaydetti: "Türkiye bu yargı ayıbından mutlaka kurtulacak, buna inanıyorum. Bu da demokrasi cephesini kurarak, demokratik mücadeleyi büyüterek olacak. Ar arda hakkımda çıkarılan yakalama kararları benim açımdan yok hükmündedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER