Fatih Altaylı'dan Diyanet'e: 'Lanetlenen' eşcinsellerin vergisinden maaş almayın o zaman

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın sözlerine, 'Lanetlenen' eşcinsellerin vergisinden maaş almayın o zaman' diyerek cevap verdi.

Fatih Altaylı'dan Diyanet'e: 'Lanetlenen' eşcinsellerin vergisinden maaş almayın o zaman

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın "Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti" sözlerine ilişkin, "Kiliseler devletin bütçesinden para almazlar. Bizde ise Diyanet’in bütçesi de vergilerimizden oluşur. Yani içinde lanetlenen eşcinsellerin de vergisi olan bir paradan. Yanlış olan, iki yüzlü olan bu tarafıdır işin. Haklısınız ama vergisini de almayın o zaman" düşüncesini dile getirdi. 

Altaylı, "Diyanet İşleri Başkanı’nın eşcinsellik ile ilgili sözleri kimseyi şaşırtmadı bence.
Eşcinsellerin de bu sözlerden alındığını zannetmiyorum. Çünkü dünyanın her yerinde “din adamlarından” beklenen davranış modeli budur. Sıradan bir papa da, papaz da, genel olarak kilise de benzer söylemler içindedir. Eşcinselliğin de pedofilinin de kiliselerde dibine kadar yaşanıyor olması papayı da kiliseleri de bu söylemden uzak tutmaz. 'Ulan bunun ağa babası kiliselerde üstelik de zorla' demez hiçbir piskopos.
O yüzden din kurumlarının başındaki kişilerin böyle söylemleri çok önemsenmez. Lafın gereğidir o. Türkiye’de da buna şaşırmamak lazım." ifadesini kullandı.

Altaylı, "Ancak şunu da unutmamak lazım ki, kiliseler devletin bütçesinden para almazlar.Bizde ise Diyanet’in bütçesi de vergilerimizden oluşur. Yani içinde lanetlenen eşcinsellerin de vergisi olan bir paradan. Yanlış olan, iki yüzlü olan bu tarafıdır işin. Ama 'Milli Sanat Güneşi'ne ve 'Hanımefendi Sanatçısı'na baktığımız zaman bu toplumda bu kadar ikiyüzlülük de normaldir herhalde." görüşünü savundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 1 ay Önce

Eğer hükümet deseki ibnelerde vergi almıyoruz . inan vergi vermemek için hepiniz ibne olursunuz.

Suat ERSOY
Suat ERSOY - 1 ay Önce

FATİH EFENDİ,BAZEN ATIĞIN ZAMAN MALGALDA KÜL BIRAKMIYORSUN.
KİLİSELER DEVLETTEN YARDIM ALMAZLAR FAKAT HER HIRISTİYAN AYKIK ÜCRETİNİN BELİRLİ BİR YÜZDESİNİ OTOMATİKMAN MAAŞ BORDROSUNDAN ÖDER,ŞAYET ÖDEMEK İSTEMEZ İSE NÜFUS KAYDINDAN HIRISTİYAN DEĞİLDİR DENİR VE KİLİSELERİN HİÇ BİRİNDEN DEFİNLE İLGİLİ OLANAKLARDAN İSTİFADE EDEMEZ.
BİZLER RAZIYIZ BU ŞEREFSİZLERDE MÜSLÜMANLIK DİNİNDEN DEFOLUP ÇIKSINLAR ONLARIN VERGİLERİNEDE İHTİYACIMIZ YOK,
SADECE ONLAR DEĞİL DESTEKÇİLERİDE AYNI KATAGORİYE DAHİL.
ÇOK DUAYEN BİR GAZETECİSİN YA GÖRÜŞLERİNİZİ ÖĞRENMEK İSTERİM.

Takipci
Takipci - 1 ay Önce

Sayin altayli diyanet isleri baskani kuranin ankatyor naletliyen sayin Erbas deyil Allah lanetliyor elestiriyorsan haşa Allahi elestir elinde inter net var bakarsin dogruyu bulursun kimse mimseyi naletlemeye haki yoktu o hakta yüce alaha ayittir

Ahmet kanlık
Ahmet kanlık - 1 ay Önce

Budami eşcinsel acaba

göktürk
göktürk @Ahmet kanlık - 1 ay Önce

yazının yanlış olan yeri neresi onu söyle hala aynı zihniyettesiniz brakın milletin dinini kimliğini cinsiyetini olduğunu iddaettiğiniz DİNİN KİTABINI OKUYUN

Cüneyt
Cüneyt - 1 ay Önce

Bu İbne kendi köşesinde yazdı zaten Şişenin Üstünde oturmaktan zevk aldığını
Ha Şişenin Üstüne Oturmuş yada İbnelik Topluk yapmış fark etmiyor dolaylı yoldan kendisini tarif ediyor

Serdar Doğan
Serdar Doğan - 1 ay Önce

Eşcinselliğin vergisi mi var? Vergi veren kaç eşcinsel var? Veriyorlarsa da onların ki kanalizasyon giderlerinde kullanılıyordur. Diyanete giden vergi cinsiyeti belli olanların vergileridir.

İbrahim bayat
İbrahim bayat - 1 ay Önce

Eğerki bu ülkede yaşıyorsa kullandığı hizmetlerin aldığı Pazar’ın vergisini versin yoksa gitsin başka ülkede yaşasın bura bir islam devleti eşcinsellik başka dinlerde varsa islam da yok

No name...
No name... - 1 ay Önce

Ah ne fatih... Ah ne güzel kardeşim... Keşke sen gazeteci olmasaymissin....


SIRADAKİ HABER