24 Haziran 2018, Pazar

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

EVET KAMPANYASI YAPAN KAYMAKAM'A YILIN KAYMAKAMI ÖDÜLÜ

EVET KAMPANYASI YAPAN KAYMAKAM'A YILIN KAYMAKAMI ÖDÜLÜ

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıda belirtilen sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu; Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim.

 

Uğur BAYRAKTUTAN

Artvin Milletvekili

 

 

Başkanlık sistemi referandumu öncesi  Artvin’in Borçka ilçesinde Kaymakam olarak görev yapan Ertuğrul ÖRNEK Devletin Kaymakamı gibi değil, bir siyasi parti ilçe başkanı gibi Twitler atmış, Başkanlık sistemi için EVET kampanyasına açık açık attığı twitlerle destek vermiştir.  Tarafsız olması gereken Kaymakam makamını kötü kullanmış, seçimlerde taraf olmuştur. Aradan geçen zaman zarfında söz konusu Kaymakam hakkında soruşturma açılması gerekirken sizin de olduğunuz bir ortamda Cumhurbaşkanının elinden Yılın Kaymakamı ödülünü layık görülmüştür.

 

 

Bu Bağlamda;

  1. Devletin Kaymakamı siyasi bir propaganda gerçekleştirebilir mi? Gerçekleştirmesi halinde ne gibi yaptırımlar uygulanır?

 

  1. Ertuğrul ÖRNEK referandum da EVET kampanyasına destek verdiği için mi “Yılın Kaymakamı” ödülüne layık görülmüştür?

 

  1. HAYIR kampanyasına destek vermiş olsaydı söz konusu Kaymakam bu ödüle layık görülür müydü? Veya hakkında ne gibi bir işlem başlatırdınız?

 

  1. Ertuğrul ÖRNEK diğer kaymakamlardan farklı ne gibi bir hizmet üretmiştir ki “Yılın Kaymakamı” ödülüne layık görülmüştür?

 

yukarı çık