Erdal Beşikçioğlu’ndan adaylığı sonrası ilk açıklama: Senaryoyu artık biz yazacağız

CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı oyuncu Erdal Beşikçioğlu; “Ortak bir akıl ile inanan genç nüfusu ile Etimesgut'ta bence müthiş bir rüzgar esecek. Eskiden senaryoları okuyup, karakterleri çıkartıyorduk ama sanıyorum şu dakikadan sonra senaryoyu biz yazacağız” diye konuştu. Beşikçioğlu ayrıca, “Benim Mansur Başkanım ile sıkıntım olmaz. Mansur Başkanımın da benimle sıkıntısı olamaz. İkimiz de Angaralıyız, iki Angaralı bu Angara'ya çok şey yapar” dedi.

GÜNDEM 12.01.2024, 13:31 12.01.2024, 16:02
Erdal Beşikçioğlu’ndan adaylığı sonrası ilk açıklama: Senaryoyu artık biz yazacağız

CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol bugün CHP’nin Etimesgut Belediye Başkanlığına aday gösterdiği oyuncu Erdal Beşikçioğlu ile CHP Bülent Ecevit Parti Okulu'nda ortak basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Erkol, şunları söyledi:

BEHZAT Ç.'NİN, ETİMESGUT'A ÇOK YAKIŞACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUZ”

“Etimesgut Belediye Başkan Adayımız Sayın Erdal Beşikçioğlu'nun tanıtımı için bugün buraya gelmiş bulunuyoruz. Yavaş yavaş belediye başkanı adaylarımız belirleniyor. Büyük ilçelerimizden Yenimahalle daha önce açıklanmıştı. Mevcut belediye başkanımız devam etmişti. Şimdi de yine büyük ilçelerimizden ve seçim dönemini kazanmaya yakın olduğumuz hatta verilere göre kazanacağımız ilçelerden bir tanesi, Etimesgut. Biz Sayın Beşikçioğlu'nun ya da Behzat Ç.'nin, Etimesgut'a çok yakışacağına yürekten inanıyoruz.

İtiraf etmeliyim; kendisi ile sohbetimizde siyaset üzerine yaptığımız bir değerlendirmede oynadığı 'vali' rolünün beklenen özlenen belediye başkanlarının bütün vasıflarını içerisinde barındırdığını itiraf etmiştik. Çok saygın, çok kıymetli bir valiydi. İnanıyorum ki, beş yılın sonunda o vali karakterini bile gölgede bırakan belediye başkanlığı performansı sergileyecek.

Sabah bir radyo programında dinledim; en gelişmiş 20 ilçenin 16'sı CHP'li belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Etimesgut'u da hızla gelişmişlik endeksini yukarıya taşıyacağına, Etimesgut'u gençlerin merkezi yapacağına, kültürün ve sanatın merkezi yapacağına, Etimesgut'un yüzünü güldüreceğine yürekten inanıyorum. Ailemize hoş geldiniz diyorum.”

ESKİDEN SENARYOLARI OKUYUP, KARAKTERLERİ ÇIKARTIYORDUK AMA SANIYORUM ŞU DAKİKADAN SONRA SENARYOYU BİZ YAZACAĞIZ”

Beşikçioğlu, ise şunları söyledi:

“Çok heyecan verici bir durum. Onca dizi, onca film, onca yaratılan karakterlerin içerisinde, her seferinde kendimden bir parçayı hayata ve toplumu algılama biçimimi ve onların içerisinde örnek olacak durumları yakalayıp çıkarmak için uğraştım. Bu zamana kadar yaklaşık 30 yıl geçmiş sanat ile iç içe... Şimdi değişen tek şey, seyirci olarak adlandırdığım yurttaşlarımızı seçmen olarak adlandıracağız, tek değişiklik bu ama zaten onlarlar beraber yaklaşık 30-40 yıldır bu sanatın içindeyim. Onlarla beraber her zaman derdini, zaman zaman 'Vali'den dolayı şikayetlerini dile getirmişlerdi. Her seferinde sözde kaldı bunların hepsi. Bunu hayata geçirme, gerçekleştirme imkanı ortak bir akılla, inanan genç nüfusu ile Etimesgut'ta bence müthiş bir rüzgar esecek. Eskiden senaryoları okuyup, karakterleri çıkartıyorduk ama sanıyorum şu dakikadan sonra senaryoyu biz yazacağız. Yazdığımız bu senaryoyu gelecekte seyrettiğimiz zaman hepimiz umarım büyük bir keyif alırız.

Amacım bu benim. Beklentiler sanırım bu. Beklentiler doğrultusunda bu işleyişi bilen çok genç arkadaşımız, büyüklerimiz var. Bu yolda beni yalnız bırakmayacaklarını düşünüyorum. Zaten yalnız hiçbir şey olmaz. Bu koca bir takım işi. Umarım başarıyı da hep beraber göğüsleriz ve dünyanın en keyifli beş yılını geçiririz Etimesgut'ta. Çünkü çok genç bir nüfusu var; 35 yaş, çekirdek aile, yeni anne baba olmuş insanların tercih ettiği bir yer. Anne babadan bahsediyorum, hiç ideolojik bir simgeden bahsetmiyorum. Çünkü ben onların da tüm ihtiyaçlarını yerine getirecek, onların sosyal hayatlarına anne baba olmaktan kurtulup genç evlatlarına bakabilecek bir sosyal ortamın içerisinde evlere hapsetmeden yaşatmak arzusundayım.

MANSUR BAŞKANIN DA BU SOSYAL BELEDİYECİLİK DERSLERİNİ YERİNDE ETÜT EDEREK ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI TÜM TÜRKİYE GÖRECEKTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Genç nüfusun dinamizmini, örgütle beraber güzel kavrayıp sanırım Mansur Başkanın da bu sosyal belediyecilik derslerini yerinde etüt ederek örnek bir belediyecilik anlayışını tüm Türkiye görecektir diye düşünüyorum. Siyasetten gelmedim ama benim farklı disiplinlerde, farklı hareketlerim ve eylemlerim var. Umarım bunlar birbirini karşılar ve bir bütünü oluşturur. Bu çok önemli. Çünkü ben çok sıkıldım artık. Kuşakların, sistemli olarak yok edilmesine. 20 yaşındaki bir genç bundan 10 yıl önce 8 yaşındaydı. Liseye başladığı zaman Anadolu lisesi olarak başladı fakat, mezun olduğu zaman imam hatip lisesinden mezun oldu. Bu büyük bir travma bir genç üzerinde. Şu anda herkes ekonomik krizi düşünüyor fakat, benim asıl derdim yakalanması gereken genç bir kuşak var. Onun ihtiyaçları, algıları bambaşka düzeyde. Eğer bunu becerebilirsek doğru yolda Ankara Cumhuriyet’in başkenti olarak tekrar parlamaya devam eder.”

İKİMİZ DE ANGARALIYIZ, İKİ ANGARALI BU ANGARA'YA ÇOK ŞEY YAPAR”

“Adaylıktan önce Mansur Yavaş ile bir görüşmeniz oldu mu” sorusuna Beşikçioğlu, şu yanıtı verdi:

“Mansur Bey ile hep görüştük. Dizi filmlerimizde olduğu zaman gidip ne yapacağımızı kendilerine anlattık. Arzu ettiğimiz Ankara’daki sanat etkinliklerinin ya da sosyal dünyanın nasıl olması gerektiğini hep etüt ettik. Özellikle pandemide Mansur başkanın Ankaralımız için yaptıkları asla unutulmaz. Biz de orada elimizden geldiğince güçlü görünmeye çalıştık ki Mansur Başkan benim için bambaşka bir yerde. O yüzden çok değerli bir isim. Onun için de aynı şekilde düşünüldüğümü düşünüyorum. Televizyondan seyrettiğim durumları ben yaşamadım açıkçası. 'Vay, siyasette enteresanmış' dedim. Benim Mansur Başkanım ile sıkıntım olmaz. Mansur başkanımın da benimle sıkıntısı olamaz. İkimiz de Angaralıyız, iki Angaralı bu Angara'ya çok şey yapar. “

Yorumlar (0)