Eğitimde gerici birçok vakıfla art arda protokol

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), birçok vakıfla art arda protokol imzalamaya devam ediyor. Bunun son örneği Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşandı. Müdürlük, Muavenet İlim ve Kültür Vakfı ile “Değerler Eğitimi ve Toplumsal Duyarlılık Eğitim İş Birliği” kapsamında bir protokol imzaladı. Artık boş derslere de vakıf “öğreticileri” girecek.

GÜNDEM 18.01.2024, 09:17
Eğitimde gerici birçok vakıfla art arda protokol

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz imzalı habere göre, Vakıf, 3 yıl boyunca geçerliliği olduğu ifade edilen bu protokol kapsamında yılın 10 ayında Esenyurt’taki 59 ilkokul, ortaokul ve liseye gidecek. Protokolde, dikkat çeken birçok madde bulunuyor. Sınıflarda derse giren öğretmenlerin raporlu ya da izinli olduğu gün ve saatlerde boş geçecek derslere vakıf öğreticilerinin gireceği ve ‘değerler eğitimi’ kapsamında sınıflarda seminer düzenleyeceği ifade edildi.

Protokolün seminer konuları ve aylık çizelge kısmında yer alan bilgiye göre vakıf ‘öğreticileri’ okullarda dua ve ibadet, peygamberlerin mucizeleri, ahiret inancı, sabır ve sadakat, erdemli olmak, ibadetin kazançları, temizlik ve iman gibi başlıklarla öğrencilere seminer verecek.   

Yorumlar (0)