DHKP-C üyesi olduğu iddia edilen iki kişi TBMM'ye girmeye çalıştı!

İki saldırgan, meclis çalışanını rehin almak isterken yakalandı

DHKP-C üyesi olduğu iddia edilen iki kişi TBMM'ye girmeye çalıştı!

DHKP-C üyesi olduğu öne sürülen iki kişi TBMM'te girmeye çalışırken düzenekle yakalandı.

TRT Haber'de yer alan habere göre saldırganlar meclis çalışanını rehin almak isterken yakalandı.

İHA’nın iddiasına göre, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret edeceklerini söyleyerek TBMM ziyaretçi kabul salonuna gelen biri kadın 2 şahıs, Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. Şahısların üst aramalarında, bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu.

Şahıslardan M.Z. hakkında terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçlarından 5 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu aktarıldı. 

Yakalanan diğer şahıs E.Y. hakkında ise  ‘Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak’ suçundan Kocaeli/Kandıra Cezaevi’nde bir süre tutuklu kaldığı, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlarından 13 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu, hakaret suçundan ise aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER