DEPREMZEDEYE YAPILAN YARDIMLAR BİR BİR KESİLMEYE BAŞLADI

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur,depremzedeye verdiği sözleri tutmayan iktidar partisinin şimdi de yapılan yardımları bir bir kesmesine tepki gösterdiğini ifade etti.

GÜNDEM 10.07.2024, 12:43
DEPREMZEDEYE YAPILAN YARDIMLAR BİR BİR KESİLMEYE BAŞLADI

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, depremzedeye verdiği sözleri tutmayan iktidar partisinin şimdi de yapılan yardımları bir bir kesmesine tepki göstererek şunları söyledi:

“Ey Hataylı hemşehrilerim, yirmi üç yıldır Hatay'a üvey evlat muamelesi yapan, bir buçuk yıldır da Hatay'ı sahipsiz bırakan iktidarın gerçek yüzünü görün. İktidar söz verdi ‘Bir yılda deprem konutlarını yapacağım.’ dedi ancak yüzde 4'ünü teslim etti. İktidar söz verdi ‘Depremde malı zarar gören esnafa ödeme yapacağım.’ dedi, yapmadı. İktidar söz verdi ‘Aracı pert olanlara ödeme yapacağım.’ dedi, yapmadı. Yetmedi, şimdi de depremzedenin gıda yardımını kesti, kiracılara kira yardımını kesti, temiz su yardımını kesti. Esnafın, konteyner kentlerin elektrik yardımını kesti, Esen Kart'ı iptal etti. Buradan AKP'ye soruyorum: Sözlerinizi tutmayacaksınız iktidara niye talip oldunuz? Her yerde israf edip depremzede yardımlarından mı tasarruf yapacaksınız? Hatay halkını insanca yaşamdan uzaklaştırmaya ant mı içtiniz? Aklınızı, vicdanınızı ranta ve saltanata kiraya mı verdiniz?”

Yorumlar (1)
Bizi sadece Deprem yıkmadı 2 hafta önce
Eşyalarla beraber ev yıkıldı yıkıntılar ihale ile hurdaya satıldı. Bari o anki değerden hurda parasını verselerdi. yeni eve girecek maddi güçte yok ve bize daha eşya yardım ücreti yatacak..