Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimden biraz daha sabır talep ediyorum

Erdoğan, "Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan ortaya çıkan aşırı fiyatlanma konusu yavaş yavaş oturmaya başladı. Milletimden biraz daha sabır ve milli mücadeleye destek bekliyoruz" diye konuştu.

GÜNDEM 22.07.2022, 15:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimden biraz daha sabır talep ediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Sözcü'nün haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

*İstanbullular Eyüp Sultan’ın güzel insanları, değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum.

*Eyüp Sultan Belediyemizin ilçemize kazandırdığı eser ve hizmetlerin açılışı vesilesiyle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum.

*Bugün burada Eyüp Sultan Belediyemizce tamamlanan yatırım bedeli toplam 456 milyon lirayı bulan 41 ayrı projenin açılışını yapıyoruz.


*Belediyemiz tarafından Eyüp Sultan Camii’mizin etrafındaki binalar, iş yerleri ve sokaklar İstanbul’a ve ismini taşıyan yere yakışır şekilde düzenlendi ve rehabilite edildi. Yeşilpınar ve Esentepe mahallelerimize 2 abidevi cami kazandırıldı.

* İlçemizi sembol kulüplerinden Erok Spor’umuz için gençlerimize her türlü hizmeti verecek bir tesis inşa edildi. Ayrıca Yeşilpınar’da bir futbol kompleksi ve Eyüpspor Kemerburgaz kamp alanı ile birlikte çok sayıda spor tesisi tamamlandı.

*Kurulan sıfır atık tesisi ile hem çevrenin korunması hem atıkların değerlendirilmesi sağlandı. Eyüp Sultan’dak hiç bir vatandaşımızın gıda sıkıntısı yaşamaması için aşevi kuruldu.

*Emek vermek, kendini şehrine ve insanına vermek gerekir. Bizim için belediye başkanlığı bu şekilde yapılmalı.

*Bizim nazarımızda belediye başkanlığı bu anlayışla yapılacak bir vazifedir, ajandasındaki diğer konulardan kalan vakitlerde bir hobi olarak görenlerin takdirini size bırakıyoruz. İstanbul kendisine ihmal ve ihanet edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir.

*Dolmabahçe’deki Başkanlık Köşkü’nde BM Genel Sekreteri’nin de katılımıyla Tahıl Kolidoru için imzalar atılacak. Ve inşallah müjdemizi duyuracağız. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.

*Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan ortaya çıkan aşırı fiyatlanma konusu yavaş yavaş oturmaya başladı.

*Bu gözü doymazların yol açtığını sıkıntının faturasını da fırsatçının eline tutuşturmakta kararlılıyız. Milletimden biraz daha sabır ve milli mücadeleye destek bekliyoruz. İstanbul’un da bu mücadelede yanımızda duracağından hiç şüphe duymuyorum.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?