CNN Türk’te muhabir ve kameramanlara skandal ‘korona’ uygulaması!

Demirören Medya Grubu'nun haber kanalı CNN Türk'ün koronavirüs önlemi gerekçesiyle haber merkezinde çalışan 7 muhabir ve 9 kameramanın binaya girişlerini yasakladığı iddia edildi. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), CNN Türk yöneticilerinin skandal uygulamasına ilişkin ‘İçeri girmeyin, habere buradan gidip-gelin’ deniyor. Tuvaletin kullanılmasına bile izin verilmiyor. Önlemden anladığınız bu mu? Yeter Demirören' açıklamasını yaptı.

CNN Türk’te muhabir ve kameramanlara skandal ‘korona’ uygulaması!

CNN Türk yöneticilerinin koronavirüs önlemi gerekçesiyle muhabir ve kameramanlarından binanın dışındaki otoparka kurulan barakada çalışmalarını istediği belirtildi. Gazetecilerin tuvalet ve yemekhane gibi ihtiyaçlarını karşılamaları için dahi binaya girişlerine izin verilmediği iddia edildi.

Her gün sokaklarda koronavirüs tehlikesine rağmen canları pahasına haber kovalayan muhabir ve kameramanlara reva görulen bu insanlık dışı yöntem tepki çekti.

Türkiye Gazeteciler Sendikası da CNN Türk’ün bu uygulamasına tepki gösterdi. Sendikanın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “CNN Türk’te yedi muhabir ve dokuz kameraman birkaç metrekarelik alana sıkıştırıldı. ‘İçeri girmeyin, habere buradan gidip-gelin’ deniyor. Tuvaletin kullanılmasına bile izin verilmiyor. Önlemden anladığınız bu mu? #YeterDemirören” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER