Çiftlik Bank'ın 'Tosuncuk'u konuştu: Cezaevi KYK yurtlarından bin kat iyi

'Çiftlik Bank' uygulamasıyla binlerce kişiyi dolandırmaktan tutuklanan Mehmet Aydın konuştu. Aydın, "Tahliye olunca e-ticaret yapacağım" "Cezaevi KYK yurtlarından iyidir" gibi açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 23.01.2024, 10:01
Çiftlik Bank'ın 'Tosuncuk'u konuştu: Cezaevi KYK yurtlarından bin kat iyi

Oluşturduğu "Çiftlik Bank" uygulamasıyla milyonluk vurgun yaparak cezaevine giren "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın, cezaevine girdikten sonra ilk kez konuştu.

Aydın, cezaevi şartlarının KYK yurtlarından iyi olduğunu, durumunun ise emeklilere kıyasla çok iyi olduğunu savundu.

Odatv’nin sorularını yanıtlayan Aydın, tahliye olunca e-ticaret işi yapacağını söyledi. Aydın, "Bu kadar insanın vebali benim üzerimde değil" ifadelerini kullandı.

"YEMEKLER 3 ÖĞÜN ŞEKLİNDE KYK YURTLARINA KIYASLA BİN KAT İYİ"

Aydın, "29 aydır Edirne F Tipi Cezaevindeyim. İki katlı bir odaya bir ev mi demeliyim bilemiyorum. Üst katta yatak ve kıyafetler için dolaplar var. Doğu’ya bakan, iyi güneş alan bir odam var. Yemekler 3 öğün şeklinde KYK yurtlarına kıyasla bin kat iyidir” dedi.

“3 kuruşluk emekli maaşı aldığı ilaçlara giden emeklilerin haline kıyasla çok şükür iyiyim” diyen Aydun “Biraz nispet yapar gibi oldu ama keşke devlet bu imkanları dışarıdayken de sağlayabilse o zaman belki de bu kadar insan buraya düşmez” ifadelerini kullandı.

Fon vurgunu ile futbol camiasından 21 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla tutuklu bulunan banka şube müdürü Seçil Erzan hakkında da konuşan Aydın, “Ne hikmetse Seçil Erzan’a bir kişi de çıkıp demiyor müşteriler neden sürekli bu paraları çekiyor hem de nakit. Onu da geçtim MASAK ne iş yapıyor? 10 bin doların üzerinde yapılan her işlem MASAK tarafından incelenmiş. Genel müdürlük bunları görmedi mi? Ama haklı sistemimiz Seçil Erkan’ı kurban edip olayı bitirir. Bu arada kayıt dışı dönen bu fonda kar elde edenlerin de hiçbiri sesini çıkartamaz” dedi.

Yorumlar (0)