banner226

CHP'nin İş Bankası'ndaki yeni yönetim kurulu üyeleri belli oldu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İş Bankası yönetim kurulu üyeliğine atayacağı yeni isimlerin atamasını yaptı.

CHP'nin İş Bankası'ndaki yeni yönetim kurulu üyeleri belli oldu

CHP’den İş Bankası Yönetim Kurulu’na girecek isimler belli oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP kontenjanından İş Bankası yönetim kuruluna belirlediği  yeni üyelerin atamasını yaptı.

 Kılıçdaroğlu, İş bankasının yönetiminde eski üyeler olan Murat Karayalçın,Müslim Sarı, Rahmi Aşkın Türeli, Özcal Korkmaz yerine Rıdvan Selçuk, Fazlı Bulut, Durmuş Öztek ve Hakan Özyıldız'ı atadı.

HAKAN ÖZYILDIZ KİMDİR ?

1956 Nisanında Bursa'da doğdu. Karşıyaka Celayir İlkokulu, Demetevler orta okulu, Ankara Atatürk Lisesi'ni bitirdi. AÜ SBF (Mektebi Mülkiye'den) 1977 yılında mezun oldu.

1984-85 yıllarında ABD Boston'da Northeastern Üniveritesinde lisans üstü eğitimini tamamladı. Hazine'de Uzman Yardımcısı olarak başladı daha sonra sırasıyla Banka ve Kambiyo, KİT ve Kamu Finasmanı Genel Müdürlüklerinde daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve genel müdürlük yaptı. Hazineyi Cenevre ve Londra'da temsil etti. Mülkiye'de ve Başkent Üniversitesi'nde yarı zamanlı ders vermektedir.

FAZLI BULUT KİMDİR ?

1964, Pertek doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur.  ABD’de New Hampshire College’da iktisadi kalkınma alanında yüksek lisans yaptı.

1985-1997 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanı ve Baş Hesap Uzmanlığı görevlerinde bulunmuş, 1996-1998 arasında Bilkent Üniversitesi, Turizm’de Bilgisayar Teknolojisi Yüksek Okulu’nda Genel Muhasebe dersi vermiş, 1997-1999 yılları arasında Sosyal Sigortalar Kurumu’nda Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, 1999-2011 yılları arasında Bilkent Holding’e bağlı Tepe Home Mobilya ve Dekorasyon Ürünleri San. Tic. A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 

2013-2015 yılları arasında B. Braun Kalyon Medikal ve Dış Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür, 2016-2017 yılları arasında Terra İnşaat Grubunda Mali İşler Koordinatörü olarak görev almıştır. Çeşitli konularda yayımlanmış kitapları bulunan ve 29 Mart 2019 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş, Kurumsal Yönetim Komitesi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Komitesi Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

RIDVAN SELÇUK KİMDİR?

1955 Malatya doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur.
1985-1987 yılları arasında A.B.D.’de Vanderbilt Üniversitesi’nde ekonomi dalında lisans üstü eğitimi yapmıştır.

Maliye Bakanlığında Hesap Uzman Yardımcığı, Hesap Uzmanlığı, Baş Hesap Uzmanlığı, Bakan Danışmanlığı ve Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuş; bilahare Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bağ-Kur Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı; T.C. Kopenhag Büyükelçiliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği ve Maliye Bakanlığında Bakanlık Müşavirliği, Vergi Konseyi üyeliği ve başkan vekilliği görevlerini ifa etmiştir.

Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği (VAVEK) Yönetim Kurulu Başkanı olup, Dernek temsilcisi olarak Vergi Konseyi genel kurul üyeliği görevini sürdürmektedir.
2004 yılından bu yana bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir olarak faaliyetini sürdürmektedir.

DURMUŞ ÖZTEK KİMDİR?

1953 Sivaş Şarkışla doğdu.1975 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuştur.

1975'te Teftiş Kurulu'na girdi, 1979'da Maliye Müfettişi olarak görev yaptı. 1988-1993 yılları arasında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra, Brüksel Büyükelçiliği'ne Maliye ve Gümrük Müşaviri olarak tayin edilmiştir. 1996 yılında Maliye Başmüfettişliğine dönmüş, 1997'de Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'ne atanmıştır.

Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine yapılan seçimi 2000 yılının Nisan'ında dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından onaylanmıştır. Haziran 2003'te Brüksel Büyükelçiliği Maliye Müşavirliği görevine atanmıştır, 2003 yılında Bütçe Kanununun hazırlayıcısıdır. Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü yapmıştır. Yurtdışı görevinden dolayı YÖK Genel Kurul üyeliğinden istifa etmiştir. 2006'da Maliye Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği'ne atanmıştır. Halen aynı görevde bulunmaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER