16 Ekim 2018, Salı

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP’Lİ VECDİ GÜNDOĞDU, LÜLEBURGAZ’I SAHİPSİZ BIRAKANLAR 15 YILIN HESABINI VERMEK ZORUNDA

CHP’Lİ VECDİ GÜNDOĞDU, LÜLEBURGAZ’I SAHİPSİZ BIRAKANLAR 15 YILIN HESABINI VERMEK ZORUNDA

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Lüleburgaz İlçesine ve köylerine 15 yıldır yapılan yatırımlar sonucunda bölgede ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesinde nasıl değişiklikler olduğunun açıklanmasını istedi.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Lüleburgaz ve köylerine 15 yıldır yapılan ve yapılmayan yatırımlar hakkında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanına, Milli Eğitim Bakanına, Sağlık Bakanına, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanına Soru Önergesi vererek AKP’nin 15 yılın hesabını Lüleburgaz halkına vermesini istedi.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Vecdi Gündoğdu

                                                                           Kırklareli Milletvekili

                                                                    TBMM Başkanlık Divanı Üyesi

 

1-Kırklareli Lüleburgaz İlçemizde ve köylerinde AKP hükümetleri döneminde 2002-2018 yılları arasında, yıllara göre bakanlığınız eğitim hizmetlerinde hangi yatırımları yapmıştır, yıllara göre yatırımların artış oranı ne kadardır ve hangi kalemlerde yapılmıştır?

2-Bakanlığınızın Lüleburgaz İlçemizde ve köylerinde yaptığı eğitim yatırımları sonucunda bölgede eğitim hizmetlerinin kalitesi ve tercih oranı yükselmiş midir, okul, derslik, idareci, öğretmen ve yardımcı hizmetler personel sayısı yıllara ve nüfus artış hızına göre nasıl bir değişim göstermiştir?

3-Lüleburgaz İlçemizde ve köylerinde eğitim çağına gelmiş çocuklarımızın, gençlerimizin 2002-2018 yılları arasında, yıllara göre bakanlığınıza bağlı eğitim kurumlarını, özel eğitim kurumlarına tercih etme oranı nedir?

4-2018-2019 yıllarında anılan bölgemizde eğitim hizmetlerinin çağdaş mekânlarda, modern ve ücretsiz sağlanması konusunda neler yapacaksınız?

 

 

yukarı çık