21 Şubat 2019, Perşembe

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ MUHALİFLERİN TOPLANTISINDA BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞOK SÖZLER

CHP'Lİ MUHALİFLERİN TOPLANTISINDA BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞOK SÖZLER

CHP'de olağanüstü kurultayın olmamasının ardından parti içi muhalif kanat Muharrem İnce'nin başkanlığında toplandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun sözleri ise bomba etkisi yarattı.

İşte Gazetekritik'e ulaşan bilgiler: 

KATILIM BEKLENENİN ÇOK ALTINDA OLDU

Olağanüstü seçimli kurultay için yeterli delege imzasına ulaşılamadığı açıklanan CHP'deki parti içi muhalefet, yeni yol haritasını belirlemek için saat 14.00'te Ankara'da bir otelde toplantı gerçekleştirdi. Genel Başkanlık iddiasını sürdüren Muharrem İnce'nin de katıldığı toplantıda kurultay için imza veren delegelerin katılımı beklenenin çok altında oldu.

 

İNCE'DEN MEVZİLERDEN AYRILMAYIN MESAJI
Muharrem İnce'nin başkanlığında yapılan toplantıda İnce bir konuşma yaptı.İnce'nin ne karar alırsanız ben varım, sakın mücadeleyi bırakmayın bu işi kesin kazanacağız sözlerini kullandığı ifade edildi.

İNCE'DEN GEÇMİŞTEN AHLAK HATIRLATMASI

Muharrem İnce'nin Ecevit döneminde bir kurultay delegesinin memuriyeti olduğu için oy kullanma hakkı olmadığı iddiası üzerine memurluktan istifasını örnek göstererek o dönemki davranışın ahlaklı bir davranış olduğunu ifade etti.. İnce bu açıklaması ile imza çekenlere ahlak göndermesinde bulundu.


AZİZ KOCAOĞLU'NDAN ŞOK SÖZLER

İzmir ayağının öncülüğünü yapan Aziz Kocaoğlu, Alaattin Yüksel Ali Asuman  Güven ve Nevzat Kavalar'ın da katıldığı toplantıda Kocaoğlu'nun sözleri şok etkisi yarattı.Gazetekritik'e ulaşan bilgilere göre toplantıda bir söz alan Aziz Kocaoğlu, "maddi manevi tüm gücümle bu yapının karşısında bu gidişe dur demek için yanınızdayım" dediği iddia edildi.

KESİMOĞLU'DA TAM DESTEK VERDİ
Diğer bir konuşmacıda Kırklareli Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu yaptı. Kesimoğlu'nunda İnce'nin ekibini kastederek arkasındayım dediği ifade edildi.

YEREL SEÇİM HÜSRAN OLUR

16 yıldır görev yapan Aziz Kocaoğlu ve 5 yıldır görev yapan Mehmet Kesimoğlu, bu tablo yerel seçimde hüsrana uğrarız sözlerini kullandı.

Haber Videosu


yukarı çık