15 Ekim 2018, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'li Köksal: Nitelikli liselerin kriterleri neye göre belirleniyor?

CHP'li Köksal: Nitelikli liselerin kriterleri neye göre belirleniyor?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

NİTELİKLİ OKULUN KRİTERİ NE?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8. sınıf öğrencileri için merkezi sınava girmek isteyenler açısından müracaatların 11-18 Nisan tarihleri arasında yapılacağının duyurulduğunu hatırlatan Milletvekili Köksal "Sınavla öğrenci alacak okulların listesi yayınlandı. Bu listeye göre nitelikli okul olarak adlandırılan liselerin kriterleri neye göre belirlenmiştir?" dedi.

KAMİL MİRAS VE ALİ ÇAĞLAR NEDEN LİSTEYE ALINMADI?

Köksal soru önergesinde, "Bu okullar belirlenirken hangi kriterler esas alınmıştır. Afyonkarahisar’da Kamil Miras Anadolu Lisesi ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi gibi başarılı bulunan ve tercih edilen okullar niçin listeye alınmamıştır? Liste hazırlanırken Bakanlığınızca herhangi bir kurul oluşturulmuş mudur? ifadelerini kullandı.

EBER GÖLÜ'NDEKİ YANGINLA İLGİLİ HASAR TEPSİT ÇALIŞMASI YAPILDI MI?

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na Eber Gölü'nde meydana gelen yangın sonrasında bölgede hasar tespiti yapılıp yapılmadığını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na Eber Gölü'nde meydana gelen yangın sonrasında çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.

SAZLIKLAR YANDI, HAYVANLAR TELEF OLDU

Milletvekili Köksal, "Sayın Bakan, geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar’da Eber Gölü’nde bir yangın meydana geldi ve oradaki sazlıklar yandı, hayvanlar telef oldu. Bununla ilgili bir hasar tespit çalışması yapıldı mı? Zaten kirlilik içinde boğulan bir göl var orada, Eber Gölü, çırpınıyor âdeta, bir de üstüne yangın faciası eklenince hepten o bölge zarar gördü. Bununla ilgili bir çalışma yapacak mısınız?" dedi.

SALTIK KÖYÜ'NDE VATANDAŞ ARSENİKLİ SUYA MAHKÛM OLDU

Bakan Eroğlu'na Saltık Köyü'ndeki vatandaşların arsenikli suya mahkûm olduklarını da aktaran Köksal, "Afyonkarahisar ili Sandıklı İlçesi’ne bağlı Saltık Köyü'nde vatandaş arsenikli suya mahkûm olmuş durumda, içme suyunu dahi çevreden taşıyor, bununla ilgili bir çözüm bekliyorlar" ifadelerini kullandı.

BALMAHMUT KÖYÜ EROĞLU'NDAN DESTEK BEKLİYOR..!

Sinanpaşa İlçesi'ne bağlı Balmahmut Köyü'nde yaşanan sıkıntıları da Bakan Eroğlu’na aktaran Köksal, "Sinanpaşa İlçemize bağlı Balmahmut Köyü'ndeki meradan da özel bir firma torf çıkarmak istiyor. Orası manda yetiştiriciliğiyle geçinen bir köy dolayısıyla mera hayati önem taşıyor, köylü kesinlikle istemiyor. Bununla ilgili de özellikle sizden destek bekliyoruz" diye konuştu.

yukarı çık