21 Temmuz 2018, Cumartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ DİDEM ENGİN İLGİLENDİ, GAZİOSMANPAŞA KARLITEPE MAHALLESİNİN YANMAYAN SOKAK LAMBALARI SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

CHP'Lİ DİDEM ENGİN İLGİLENDİ, GAZİOSMANPAŞA KARLITEPE MAHALLESİNİN YANMAYAN SOKAK LAMBALARI SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

Karlıtepe Mahallesi sakinlerinin 15 güne yakın süre karanlıkta kalışının yarattığı mağduriyetiyle yakından ilgilenen Didem ENGİN, BEDAŞ yetkilileri ile sorunun ivedilikle çözülmesi için görüştü.

 

ÇOK SAYIDA SOKAK VE CADDE KARANLIĞA GÖMÜLMÜŞTÜ

23 Nisan Sokak, 27 Mayıs Sokak, Doğan Sokak, Tarla Sokak, Özgür Sokak, Temiz Sokak, Gülserenler Sokak, Okul Sokak, Gülsevenler Sokak, Cami Sokak, İnkılap Caddesi ve Yıldıztabya Caddesi gibi çok sayıda sokak ve caddede sokak lambalarının 15 güne yakın bir süredir yanmaması vatandaşlarda ciddi bir mağduriyete sebep olmuştu.

 

VATANDAŞLAR KARANLIKTA SOKAĞA ÇIKMAK ZORUNDA KALDI

Özellikle yaz saati uygulamasının sürekli hale getirilmesinin ardından vatandaşların havanın aydınlanmadığı saatlerde sokağa çıkmak zorunda kaldığını belirten Didem ENGİN, "Kadını erkeği, yaşlısı genci çocuğu, zaten günün aydınlanmadığı saatlerde işine, okuluna gitmek için karanlıkta sokağa çıkmak zorunda kalıyorken, İstanbul'un göbeğinde sokak lambalarının bu kadar uzun süre çalışmaması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu durum vatandaşlarımıza çifte mağduriyet yaşatmaktır. Bu tür arızaların bir an evvel giderilmemesi önemli güvenlik sorunlarına da sebep olmaktadır" dedi.

​Didem ENGİN'in müdahalesinin ardından yanmayan sokak lambaları sorunu kısa sürede çözüme kavuşturuldu. Didem ENGİN, sorunun çözülmesi için yakından ilgilenen BEDAŞ yetkililerine de teşekkür etti. 

yukarı çık