CHP'Lİ BİÇER: 'DİPLOMASIZIN KORUYUCU MELEKLERİ! SORU DİPLOMA OLUNCA İÇTÜZÜĞE AYKIRI!'

banner458

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasını sordu Meclis Başkanlığı, İçtüzüğe Aykırı dedi!

banner459
GÜNDEM 12.12.2016, 13:08 12.12.2016, 13:08
CHP'Lİ BİÇER: 'DİPLOMASIZIN KORUYUCU MELEKLERİ! SORU DİPLOMA OLUNCA İÇTÜZÜĞE AYKIRI!'

SORU DİPLOMA OLUNCA İÇTÜZÜĞE AYKIRI!

 

CHP'li Tur Yıldız Biçer Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın, Başbakan Binali Yıldırım’ın, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle Erdoğan’ın diploması ile ilgili soru önergeleri verdi. 

 

Meclis Başkanlığı, soru önergeleri Bakanlıklara ulaşmadan duruma müdahale etti ve bu sorular İçtüzüğe aykırı dedi. 

 

CHP’li Milletvekili Dr. Biçer, “24. Dönemde Mersin Milletvekilimiz Ali Rıza Öztürk Partimiz adına Erdoğan’ın diplomasını sormuştur ve bu sorular İçtüzüğe aykırılık teşkil etmemiştir. Daha sonra İstanbul Milletvekillerimiz Eren Erdem ve Barış Yarkadaş da aynı şekilde Erdoğan’ın diplomasını sormuşlardır ve bu sorular da İçtüzüğe aykırılık teşkil etmemiştir.  Ama Milletvekili arkadaşlarımızın soru sordukları konunun ve soru usulünün bizim önergemiz ile aynı konuyu ele almasına rağmen bizim bugün verdiğimiz önergeler İçtüzüğe aykırılık teşkil etmiştir! Her gün her şey biraz daha aykırı hale geliyor! Değişmeyen bir İçtüzük var ama konu, usul, üslup aynı olmasına rağmen önerge İçtüzüğe aykırılık teşkil ediyor! Neden!!? Çünkü Erdoğan’ın diplomasını soruyoruz! Koruyucu melekleri var Cumhurbaşkanı’nın! Söz konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan olunca kanun da, usul de, şekil de değişebiliyor! Düne kadar bu sorular bakanlıklara ulaştı! Cevaplananlar ayrı çelişki yarattı cevaplanmayanlar ayrı şüphe uyandırdı! Ne yapsalar bilemediler iyisi mi Bakanlıklara gitmeden bu soruları Meclis Başkanlığı’ndan geri dönderin dediler! Gerekçe olarak neyi sunalım? Kişilik ve özel yaşama ilişkin olması gibi bir bahane! Ne demek kişilik ve özel yaşam? Erdoğan bu ülkenin Cumhurbaşkanı ise ve Anayasa’da da Cumhurbaşkanı olması gereken kişi ve eğitim durumu açıkça belirtilmişse yıllardır süren diploma tartışmasına son verilmesi için bu diplomanın sorulması da gayet gereklidir! Cumhurbaşkanının diplomasının sorulması nasıl özel yaşam başlığı altına alınabilir? Herkesin yaşam alanına giriliyor, müdahale ediliyor, ne özel yaşam, ne yaşam hakkı ne kişilik vs tanınmıyor am bu kanunlar Erdoğan’a gelince takır takır işletiliyor!” diyerek konuya olan tepkisini dile getirdi! 

 

ERDOĞAN’IN VAR OLDUĞU İDDİA ELİLEN O DİPLOMASI ARAŞTIRILSIN!

 

CHP Manisa Milletvekili Biçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasının araştırılması için komisyon kurulması hususundaki ısrarlı tutumunu da bir kez daha ifade ederek, “76 Milletvekilimizin imzası ile TBMM’de araştırma Komisyonu kurulması ile ilgili Araştırma Önergesi verdik! Konumuz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diploması! Soru soruyoruz Bakanlıklar itibar edilmeyecek, komik ötesi cevaplar veriyorlar! Bizler inceliyoruz çelişkilerle karşılaşıyoruz! Cumhurbaşkanı’nın diploması var mı yok mu bilmiyoruz! Bunun için De Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir araştırma Komisyonunun kurularak Cumhurbaşkanının diplomasının araştırılmasını istiyoruz!” dedi. 

Yorumlar (0)