15 Ekim 2018, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'Lİ BAYDAR :"KIZIMIZ MERVE ÇAVDAR'IN ATANAMADIĞI İÇİN İNTİHAR ETMESİNDEN KENDİNİZİ SORUMLU HİSSEDİYOR MUSUNUZ? "

CHP'Lİ BAYDAR :

 CHP'li Baydar Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemi ile verdiği önergesinde, "Merve Çavdar kızımızla birlikte atanamadığı için intihar eden  43 öğretmenimizin sorumluları kim ya da kimlerdir?" sorusunu yöneltti. Baydar yazılı soru önergesinde şu soruları yer verdi:

 

Aydın İncirliova İlçesi Erbeyli Köyü’nde, Sosyal Bilimler Öğretmenliğinden mezun olan Merve Çavdar, atanamadığı için depresyon haplarını içerek intihar etmiştir. Bu acı haberle birlikte iktidarınız boyunca atanamadığı için 43 öğretmenimiz hayatına son vermiştir. 2002 yılında 70 bin olan atanamayan öğretmen sayısı yanlış eğitim politikalarınız sonucu bugün 455 bine ulaşmıştır.

Bu çerçevede:

1-    25 yaşındaki kızımız Merve Çavdar’ın atanamadığı için bunalıma girip depresyon hapları içerek intihar etmesinden dolayı kendinizi sorumlu hissediyor musunuz?

2-    Merve Çavdar kızımızla birlikte öğretmen olarak atanamadığı için hayatına son veren 43 öğretmenimizin sorumluları kim ya da kimlerdir?

3-    Atama bekleyen öğretmenlerimizin atamalarının yapılması için daha kaç öğretmenimizin intihar etmesi gerekiyor?

4-    109 bin öğretmen açığımız varken neden 25 bin öğretmen ataması yapıyorsunuz? Neden ücretli öğretmen çalıştırıyorsunuz?

yukarı çık