CHP’Lİ AŞKIN GENÇ’TEN ELEKTRİKSİZ OKULDA OY KULLANIMI VE SAYIMINA TEPKİ

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimde oy sayım işleminin gerçekleştiği Sarız’ın Yeşilkent köyündeki okulda elektrik olmadığı için dışarıdan ışıklandırma yapılmasını eleştirdi.

GÜNDEM 02.04.2024, 13:42
CHP’Lİ AŞKIN GENÇ’TEN ELEKTRİKSİZ OKULDA OY KULLANIMI VE SAYIMINA TEPKİ

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimde oy sayım işleminin gerçekleştiği Sarız’ın Yeşilkent köyündeki okulda elektrik olmadığı için dışarıdan ışıklandırma yapılmasını eleştirerek; “21’inci yüzyılda lambalar yanmıyor, seyyarla okulda eğitim sürüyor ve seçim çalışmaları yapılıyor. Ben iktidar yetkililerine buradan sesleniyorum; bu Türkiye’mize, Kayseri’mize yakışıyor mu” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre CHP Kayseri’de; Akkışla, Felahiye, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerini kazandı. Oy kullanım süresinin bitmesinin ardından ilçelerdeki sayımları takip eden CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Sarız ilçesinin Yeşilkent köyündeki Yeşilkent İlkokulu’nda elektrik olmadığı için sınıflara dışarıdan kablo çekilerek ışıklandırma yapılmasını eleştirdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Genç, şunları söyledi:

“Sarız’ın Yeşilkent köyündeyiz. Yeşilkent eskiden belde olan bir bölgemiz. Şu an Yeşilkent’te çocuklarımızın eğitim gördüğü ve bugün de oylamaların ve sayımın yapıldığı sınıftayız. Görüyorsunuz 21’inci yüzyılda lambalar yanmıyor, seyyarla okulda eğitim sürüyor ve seçim çalışmaları yapılıyor. Ben iktidar yetkililerine buradan sesleniyorum; bu Türkiye’mize, Kayseri’mize yakışıyor mu? Kendileri karar versinler.”

Yorumlar (0)