CHP’Lİ AHMET KAYA’DAN MEMURLAR VE EMEKLİLER İÇİN ÇAĞRI: “YÜZDE 30’LUK ZAM YETERSİZ, ARTIRILMALI"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada memur ve emekli maaşlarına yapılan yüzde 30’luk zammın artırılması için AKP hükümetine çağrıda bulundu.

GÜNDEM 11.01.2023, 11:46
CHP’Lİ AHMET KAYA’DAN MEMURLAR VE EMEKLİLER İÇİN ÇAĞRI: “YÜZDE 30’LUK ZAM YETERSİZ, ARTIRILMALI"

Memurlara ve emeklilere yüzde 30’luk maaş zammı düzenlemesini de içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasını öngören torba yasa teklifi bu hafta TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Yüzde 123’lük vergi zamları, çarşı pazardaki pahalılık ve mutfak masraflarındaki yüksek artışlara karşın memurlara ve emeklilere verilen yüzde 30’luk maaş zammının çok yetersiz olduğunu ifade eden Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AKP hükümetine çağrıda bulunarak “memurlarımıza ve emeklilerimize sadaka değil, haklarını verin.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya Genel Kurul’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

VERGİLERE YÜZDE 123; MEMURA, EMEKLİYE YÜZDE 30 ZAM!

“Ey iktidar milletvekilleri, ey saraydaki beyefendi! Bu yıl vergilere, cezalara, harçlara ne kadar zam yaptınız? Tam yüzde 123. Peki, vergilere bu kadar zam yaparken hangi hakla, hangi hesapla, hangi vicdanla memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam yaparsınız. Bu pahalılıkta yüzde 30'un çok yetersiz olacağını bilmiyor musunuz?”

“YEMEYİN, İÇMEYİN, HATTA YAŞAMAYIN, ÖLÜN” DİYORLAR

“Çarşıya, pazara, oralardaki fiyatlara bir baktığınız zaman sürekli arttıklarını göreceksiniz. Mutfak masrafları bel büküyor, hâl böyleyken memur ve emekli maaşlarına yüzde 30 zam vermek o insanlara yemeyin, içmeyin hatta yaşamayın, ölün demektir.”

YÜZDE 30’LUK ZAMDAN KİMSE MEMNUN DEĞİL

“Şunu bilin ki: Kimse yüzde 30'luk maaş zammınızdan memnun değil, memurlar ve emekliler ateş püskürüyor. Aklınızı başınıza toplayın, elinizi vicdanınıza koyun; memurlarımıza ve emeklilerimize sadaka değil, haklarını verin.”

Yorumlar (0)