CHP sözcüsü Öztrak'tan iktidara çağrı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. İşte Öztrak'ın konuşmasından satırbaşları.

CHP sözcüsü Öztrak'tan iktidara çağrı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısının ardından gerçekleştirilen basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte Öztrak'ın açıklamalarından satırbaşları:

24 Ocak akşam saatlerinde merkez üssü Elazığ olan, çevre illerimizde ve yakın çevremizde hissedilen, 6.8 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. Son bilgilere göre, depremde 40 vatandışımız hayatını kaybetti, 1607 vatandaşımız da yaralandı. 

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına ve milletimize baş sağlığı ve sabı diliyoruz. Yine depremde yaralanan vatandaşlarımızın da sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Depremin ardından vatandaşlarımıızn yaralarını sarmak için tüm ülke seferber oldu, başta sahada canla başla çalışan arama kurtarma ekiplerimiz olmak üzere, herkese çok teşekkür ediyoruz. Genel Başkanımızın talimatıyla, CHP yönetimindeki büyükşehir belediyelerimiz kurtarma ve ilk yardım ekiplerini hızla deprem bölgesine gönderdi. Gönderilen ekipler kurtarma ve arama faaliyetlerine iştirak ettiler. 

''HAYATTA KAL PROJESİ'' ÇAĞRISI

Soğukların etkili olduğu deprem bölgesinde vatandaşlarımız başta ısınma ve barınma olmak üzere acil ihtiyaçlarının karşılanması ve özellikle kırsal bölgelere yardımların ulaştırılmasında yaşanan sıkıntıların giderilmesi için sahada etkin çlaışma ihtiyacı devam ediyor. Depremin ardından aziz milletimiz güçlü bir dayanışma ile tüm dünyaya gösterdi.

3 ay önce, Türkiye'nin depreme hazırlık durumu Meclis'e soruldu. AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

O kadar acı var, insanlar yaşamını kaybetmiş, Sayın Vali 'algı çok iyi' diyor. Penguen medyası iyi çalışmış. Erdoğan çalışmaların sürdüğü alana bir orduyla gidiyor. Nasılsa Erdoğan tam oradan geçerken de bir depremzede enkazdan çıkarılıyor.

O kadar acı var, insanlar yaşamını kaybetmiş, Sayın Vali 'algı çok iyi' diyor. Penguen medyası iyi çalışmış. Erdoğan çalışmaların sürdüğü alana bir orduyla gidiyor. Nasılsa Erdoğan tam oradan geçerken de bir depremzede enkazdan çıkarılıyor

İktidara açık bir çağrımız var, siz iktidar olarak kendinize çılgın projeler arayıp duruyorsunuz, biz size mantıklı bir proje sunuyoruz, gelecek 5 yılı seferberlik ilan edelim. Projenin adını da "Hayatta kal projesi" yapalım

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER