CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının O İsim Olması Bekleniyor

Yerel seçime kısa bir süre kala, CHP cephesinde gözler İzmir Büyükşehir ve ilçelerinin belediye başkan adaylarının açıklanmasına çevrildi.

GÜNDEM 28.01.2024, 21:26 28.01.2024, 21:54
CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının O İsim Olması Bekleniyor

GAZETE KRİTİK ÖZEL-  CHP  Parti meclisi yerel seçim belediye başkan adaylarını belirlemek için pazartesi ve perşembe olmak üzere iki toplantı yapacak.

İzmir'in ve ilçelerin adaylarının pazartesi belirlenmesi bekleniyor. Perşembe günü ise CHP'de tüm Türkiye'de adayların duyurulacağı belirtiliyor.

Aralarında İzmir Büyükşehir'in sıra, Adana, Mersin, Antalya, Ankara, İstanbul ve Muğla'nın ilçeleri olmak üzere çok sayıda CHP'li belediyenin yönettiği ilçeler yer alıyor.

Gazete Kritik'in CHP kulislerinden edindiği bilgiye göre, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın adaylaşması bekleniyor. Özgür Özel'in İzmir konusunda son kararı vermesi bekleniyor.

Öte yandan Parti Sözcüsü Deniz Yücel'in de olası bir anlaşmazlıkta Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'i aday olarak önerebileceği ifade ediliyor.

İzmir'de şimdiye kadar sadece CHP'nin elinde olmayan 6 ilçenin adayı açıklandı.

Öte yandan ilçeler bazında da, Bayraklı, Karşıyaka, Bornova, Foça, Güzelbahçe ve Buca'nın belediye başkanlarının değişmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Yorumlar (0)