CHP'Lİ YILDIZLI, BAKAN YUMAKLI’YA İZMİT’TEKİ FINDIK ÜRETİCİLERİNİ SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, T.C. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı!’nın cevaplaması üzere Meclis Başkanlığına sunduğu önergede İzmit'teki fındık üreticileri sordu.

GÜNDEM 12.06.2024, 12:12
CHP'Lİ YILDIZLI, BAKAN YUMAKLI’YA İZMİT’TEKİ FINDIK ÜRETİCİLERİNİ SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, kentin on iki ilçesinde yaşanan sorunları meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Yıldızlı’nın bu hafta meclis gündemine taşıdığı sorun İzmit’in köylerinde üreticilik yapmaya çalışan fındıkçıların sorunlarıydı. Ağır ekonomik şartlar altında üretici kalmaya devam etmeye çalışan İzmit’li çiftçilerin neden devlet desteği kapsamına alınmadığı hususundaki sorularını yazılı olarak TBMM Başkanlığına ileten Yıldızlı, konunun takipçisi olmaya devam edeceğini ifade etti.

Yıldızlı, T.C. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı!’nın cevaplaması üzere Meclis Başkanlığına sunduğu önergede aşağıdaki sorulara yer verdi:

Bu Bağlamda;

1- Bölgesel olarak destek alan köylerin bitişiğinde bulunan İzmit’in köylerinin destek kapsamına alınması konusunda bir çalışmanız var mıdır?

2- Fındık Alanlarının Tespitine Dair Bakanlar Kurulu Kararının gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?

3- Ekonomik sıkıntının zirve yaptığı bu dönemde üretim yapmaya çalışan ancak destek alamayan çiftçilerimizin durumu ne olacaktır ?

Yorumlar (0)