banner642

CHP'Lİ GÖKER'DEN EYT AÇIKLAMASI: ÇÖZMEZLERSE BİZ ÇÖZECEĞİZ

banner641

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, EYT'liler ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 26.10.2022, 17:48
CHP'Lİ GÖKER'DEN EYT AÇIKLAMASI: ÇÖZMEZLERSE BİZ ÇÖZECEĞİZ

İşte CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'in o açıklaması:

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), yani emekli olmak için gereken prim sayısını doldurmalarına rağmen emekli olma yaşları gelmediği için emekli olamayanlar adeta kanayan bir yara gibi uzun bir süredir ülkemizin gündemindedir. 

Yıllardır anayasal hakları olan emeklilik haklarından mahrum bırakılan EYT mağdurlarımız yıllardır yaşadıkları sorunlara çözüm bulunması için mücadele vermektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de konunun çözümü için vatandaşlarımıza destek olmakta ve bu konuyu her fırsatta TBMM gündemine getirmekteyiz. 

Grup Toplantısı’nda “bunlar bu yaşta emekli olmak istiyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan, bugün aralık ayında konunun çözümü için adım atılacağını söylemektedir. Oysa EYT’li vatandaşlarımız anayasal haklarını istemektedir. En doğal haklarını isterken de insanca yaşayabilecek maaşlarla emekli olmak istemektedirler.

Ayrıca tüm emekliliklerimizin en düşük maaşları asgari ücret seviyesine çekilmeli ve yine milyonlarca emeklimizin mağduriyetine neden olan intibak yasası da bir an önce çözüm için TBMM’ye getirilmelidir. Buradaki hak ihlallerinin bir an önce giderilmesi, bu insanlara emekli olma haklarının verilmesi gerekmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyetlerin çözümünün bir seçim pazarlığı haline getirilmemesi ve bir an önce TBMM’ye sunulması çağrısını milyonlarca vatandaşımız adına bir kez daha yineliyoruz.

EYT’lilerin sorunlarının çözülmesini umuyoruz. Eğer çözmezlerse biz zaten geliyoruz, biz çözeceğiz.

Saygılarımla…   

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.