CHP'Lİ BURHANETTİN BULUT: “BİZİM BELEDİYELERİMİZİN DE PARTİMİZİN DE GÖNÜLLERİMİZİN DE KAPISI HERKESE AÇIK OLACAK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, ''Biz ayrıştıranlardan, ötekileştirenlerden değil, birleştirenlerden olduk. Hiçbir insanın diline, dinine, partisine, mezhebine, etnik kimliğine bakmadık. İnsana insan olduğu için değer verdik. Bizim belediyelerimizin de partimizin de gönüllerimizin de kapısı herkese açık olacak. İnsan olmak da sosyal demokrat olmak da bunu gerektirir'' ifadesini kullandı.

GÜNDEM 07.03.2024, 14:17
CHP'Lİ BURHANETTİN BULUT: “BİZİM BELEDİYELERİMİZİN DE PARTİMİZİN DE GÖNÜLLERİMİZİN DE KAPISI HERKESE AÇIK OLACAK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal'ın sözleri nedeniyle başlayan tartışmalara ilişkin, "Biz ayrıştıranlardan, ötekileştirenlerden değil, birleştirenlerden olduk. Hiçbir insanın diline, dinine, partisine, mezhebine, etnik kimliğine bakmadık. İnsana insan olduğu için değer verdik. Bizim belediyelerimizin de partimizin de gönüllerimizin de kapısı herkese açık olacak. İnsan olmak da sosyal demokrat olmak da bunu gerektirir'' dedi.

Burhanettin Bulut, isim vermeden CHP Grup Başkanvekili Köksal'ın açıklamalarını X hesabından eleştirdi.

Bulut, ''Biz ayrıştıranlardan, ötekileştirenlerden değil, birleştirenlerden olduk. Hiçbir insanın diline, dinine, partisine, mezhebine, etnik kimliğine bakmadık. İnsana insan olduğu için değer verdik. Bizim belediyelerimizin de partimizin de gönüllerimizin de kapısı herkese açık olacak. İnsan olmak da sosyal demokrat olmak da bunu gerektirir'' ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP'nin Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal seçilmesi halinde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapılarını DEM Parti hariç her siyasi partiye açacağını ifade etti.

Yorumlar (0)