CHP'Lİ AKIN: 'AK PARTİ ELİYLE ZEYTİNİN ÖLÜM FERMANI İMZALANIYOR’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; AK Parti milletvekillerinin hazırlayıp TBMM’ye sunduğu zeytinliklerin talanına yol açacak kanun teklifinin komisyon görüşmeleri öncesi yaptığı yazılı açıklamayla iktidarın inadına sert tepki gösterdi.

GÜNDEM 13.12.2022, 15:57
CHP'Lİ  AKIN: 'AK PARTİ ELİYLE ZEYTİNİN ÖLÜM FERMANI İMZALANIYOR’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, zeytinliklerin maden faaliyetlerine açılmasına izin veren AK Parti’nin kanun teklifine tepki gösterdi. CHP’li Akın, “Sıvı altın olarak bilinen ve asırlarca ekonomik değer üreten ağaçlar daha önce de AK Parti iktidarının hedefiydi. Şimdi milletimizle beraber yine her zeminde yine direneceğiz ve bu hukuksuzluğu yine izin vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; AK Parti milletvekillerinin hazırlayıp TBMM’ye sunduğu zeytinliklerin talanına yol açacak kanun teklifinin komisyon görüşmeleri öncesi yaptığı yazılı açıklamayla iktidarın inadına sert tepki gösterdi. CHP’li Akın, zeytinliklerin talanı ile ilgili daha önce de AK Parti iktidarının pek çok kez yasal düzenleme girişiminde bulunduğunu ama üreticiler ve halkla birlikte direndiklerine işaret etti. CHP’li Akın, şunları dile getirdi: 

“Yetmedi, bitmedi, usanmadılar, doymadılar! Zeytinlikleri maden aramasına açan yönetmeliği Danıştay durdurmuştu. Hukuk tanımaz AKP, şimdi de giderayak, bu rezalete Meclis’i alet ediyor. Anayasa’ya ve uluslararası sözleşmelere de aykırı bu teklif derhal geri çekilmelidir.” 

AK PARTİLİ BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ DE İZİN VERMEZ

TBMM’ye sunulan teklifin kabul edilemez ve zeytinliklerin ölüm fermanı olduğunu söyleyen CHP’li Akın, şunları ifade etti:

“Zeytin bölgesinin bir insanı olarak bu düzenlemeyi ne ben ne üreticilerimiz ne de Türk milletinin bir ferdi kabul eder. Kime sordular? Kimseye! Yaptım oldum anlayışı ile zeytinliklerin talanına izin vermemiz mümkün değil. Bu yanlışa bölgemizin AK partili milletvekillerinin de izin vermeyeceğini düşünüyorum. Yanlıştan geri dönülmezse ulusal bir varlık ve ciddi ekonomik değeri olan zeytin ağaçlarının büyük zarar görecek. ‘Sıvı altın’ olarak bilinen ve asırlarca ekonomik değer üreten ağaçlar daha önce de AK Parti iktidarının hedefiydi. Hukuk tanımaz AKP, şimdi de giderayak, bu rezalete Meclis’i alet ediyor. Üreticilerimizle, vatandaşlarımızla birlikte direndik ve buna izin vermedik. Şimdi yine direneceğiz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.