CHP'de bugün hangi adaylar açıklanacak?

CHP, bugün yapacağı PM toplantısı ile yine çok sayıda adayını açıklayacak. Bu hafta aralarında Muğla, Antalya, İzmir gibi pek çok yerde adayların ilan edileceğini belirtiyor.

GÜNDEM 26.01.2024, 10:40 26.01.2024, 10:47
CHP'de bugün hangi adaylar açıklanacak?

Parti kulislerinde CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel gibi pek çok isim İzmir için anılıyor. Parti kaynaklarının verdiği bilgiye göre İzmir’de ilçelerin tamamına yakını açıklanabilir.

Belirsizliğin sürdüğü Antalya’da, mevcut başkan Muhittin Böcek adaylığa en yakın isim olarak görülüyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da Antalya adayı istemesi nedeniyle parti yönetimi iki yerin belediye başkan adayının “eş zamanlı” açıklanmasını kararlaştırmıştı.

T24'te yer alan habere göre, Parti yönetiminin İstanbul’da dört ilçe dışında partide olan belediyelerde de kapsamlı değişikliğe gitmesi bekleniyor.

Halen CHP yönetiminde olan Beşiktaş, Küçükçekmece, Kartal ve Beylikdüzü dışındaki yerlerde belediye başkan adaylarının değişmesi yüksek olasılık görülüyor.

Ataşehir’de Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yerine eski İstanbul Milletvekili ve eski MYK Üyesi Onursal Adıgüzel’in aday gösterilebileceği konuşuluyor.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ile seçim iş birliği görüşmeleri yürüten CHP’nin Adalar, Esenyurt’un da aralarında bulunduğu bazı yerlerde adaylarını açıklamayı bir sonraki toplantıya bırakılabileceği belirtiliyor.

CHP PM toplantisi sonrası Ankara’nın Çankaya dışındaki ilçelerinin büyük bölümünün de açıklanması bekleniyor.

CHP kulislerinde Muğla ve Edirne adaylarının da açıklanması yüksek olasılık görülüyor.

Osman Gürün’ün yeniden aday olmadığı Muğla’da eski Milletvekilleri Süleyman Girgin, Burak Erbay, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Arvas isimleri konuşuluyordu.

MYK’da adaylaştırılması kararlaştırılan isimler, PM’de oylanarak kesinleşecek.

Yorumlar (0)