CHP'de adaylar için kritik hafta: İzmir ve Antalya adayları görüşülecek

CHP, Pençe-Kilit Operasyonu’nda 21 askerin şehit olması nedeniyle ara verdiği Parti Meclisi Toplantısı’nı bu hafta da gerçekleştirmeyecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart 2024 seçimlerine yönelik aday belirleme mesaisine partisinin Genel Merkez’inde devam edecek.

GÜNDEM 18.01.2024, 10:38
CHP'de adaylar için kritik hafta: İzmir ve Antalya adayları görüşülecek

CHP kurmayları, ara verilen Parti Meclisi’ni gelecek hafta toplayacak. Bu toplantı, aday belirleme gündemiyle gerçekleştirilen toplantıların en kapsamlısı olarak gerçekleşecek. Kamuoyunun merakla beklediği İzmir, Çankaya ve Antalya adayları da bu toplantıda görüşülecek.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre; CHP yönetimi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yeniden adaylığını konuşacak. İzmir’de beş isim öne çıkıyor. Parti kaynakları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut belediye başkanı Tunç Soyer ile Buğra Gökce, eski Bornova Belediyesi belediye başkanı Olgun Atila ve Efes Selçuk Belediye başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in öne çıkan isimler olduğunu belirtiyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın ismi de aday olabilecek isimler arasında geçiyor.

Yorumlar (0)