Candaş Tolga Işık'tan Tunç Soyer'in öfkesine yanıt:"İzmirlinin 5 yıldır aldığınız ahıyla o sınır size bir ömür yeter!"

İzmir Narlıdere metro açılışında CHP'nin yeni yönetimini eleştiren Tunç Soyer'e, Gazeteci Candaş Tolga Işık'tan tokat gibi yanıt geldi.

GÜNDEM 25.02.2024, 11:16 25.02.2024, 11:24
Candaş Tolga Işık'tan Tunç Soyer'in öfkesine yanıt:"İzmirlinin 5 yıldır aldığınız ahıyla o sınır size bir ömür yeter!"

GAZETE KRİTİK- 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimler için CHP'den yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, metro hattı açılış töreninde siyasi bir konuşma yaptı.CHP'nin yeni yönetimini hedef aldı.

İşte Soyer'in konuşmasının o bölümü:

"İzmir CHP il kongresinde kapalı oylamada 522 delegenin 508'inin oyuyla en yüksek örgüt desteğini alana, başarılarıyla uluslararası alanda en yüksek makama getirilene, anketlerde birinci çıkana, bu kadar çabaya, devrim niteliğindeki onlarca esere bir teşekkürü çok görenlere buradan sitem ediyorum. Canları sağ olsun. Bu yoldaki en büyük ödül siz değerli İzmirli hemşerilerimin takdiridir. Bu makamdaki görevim bitse de sizlerin her siyasetçiye bahşetmediğiniz ama beni oturttuğunuz gönül makamı benim için en büyük ödüldür."

ADAY GÖSTERİLMEYİNCE SAVAŞ AÇTI

Tunç Soyer, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek Mahalli İdari Genel Seçimleri için partisi CHP tarafından yeniden aday gösterilmemiş, CHP'nin İzmir adayı Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay olmuştu.

Tunç Soyer, yeni dönem için aday gösterilmeyeceği haberinin CHP'nin MYK toplantısından 5 dakika önce kendisine bildirildiğini belirterek, bunu "en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik" olarak değerlendirmişti.

CANDAŞ TOLGA IŞIK:İZMİRLİNİN 5 YILDIR ALDIĞINIZ AHIYLA O SINIR SİZE BİR ÖMÜR YETER!

Gazeteci Candaş Tolga Işık ise Soyer'in X hesabından yaptığı paylaşımı alıntılayarak "İzmirlinin 5 yıldır aldığınız ahıyla o sınır size bir ömür yeter!" ifadelerini kullandı.

İşte Candaş Tolga Işık'ın o paylaşımı:

6 ve üzeri yıkıcı deprem üretme potansiyeline sahip 21 fay hattı bulunan İzmir'in konut stokunun %60'ı riskli yapı... İzmir'de doğalgaza erişim %69. Türkiye'nin en büyük 3 şehrinden biri olan İzmir'de 2024 yılında odun yakarak ısınan insanlar var... Türkiye'nin doğru düzgün altyapı kurulmadığı ıçin musluk suyunu en pahalı kullanan şehri İzmir... Alt yapıya yatırım yapılmadığı için her yağmurda selle, taşkınla boğuşan İzmir... Çöpünü mü sayayım, köstebek yuvasına dönen yollarını mı, 15 adet söz verip 5 yılda tek bir battı çıktı yapılamayısını mı, trafik kaosunu mu, Ege'nin merkezinde toplu taşımada %2,5 olan deniz ulaşımını mı? Depremden sonra 2 yıldır yenisini buraya mı yapalım başka yere mi diye karar verilemediği için belediye binası yok İzmir'in... Ve bu şehrin 5 yıldır başındaki belediye başkanı, aday gösterilmeyince kadar bekleyip şimdi hak hukuk adalet filan anlatıyor... Tunç Bey, Sizin tek sınırınız kendi evinizin bahçesi olmalı! İzmirlinin 5 yıldır aldığınız ahıyla o sınır size bir ömür yeter!

Yorumlar (0)