24 Mart 2019, Pazar

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Birçok ilde yollar ulaşıma kapandı

Birçok ilde yollar ulaşıma kapandı

Van çevreside 2 gündür etkili olan kar yağışı özellikle ulaşımda aksamalara neden oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle 150 mahalle ve 114 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Kapanan mahalle ve mezra yollarının açılması için Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı karla mücadele ekipleri çalışma başlattı. Bitlis'te ise yoğun kar yağışı nedeniyle 40 köy yolu ulaşıma kapandı.

HAKKARİ'DE OKULLARA KAR TATİLİ

Kar kalınlığının kent merkezinde 20, yüksek kesimlerde ise 50 santimetreye ulaştığı Hakkari'de 2 gündür etkili olan yağış ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün için eğitim-öğretime ara verildi. Kentte kardan dolayı 92 köy ve 200 mezraya da ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresine bağlı karla mücadele ekipleri kapanan köy ve mezra yollarını açmak çin yoğun bir çalışma başlattı.

ELAZIĞ'DA 332 KÖY YOLU KARDAN KAPANDI

Elazığ'da yoğun kar yağışı nedeniyle 332 köy yolu ulaşıma kapandı.

Elazığ'da kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor. Dün başlayan kar yağışı nedeniyle Elazığ'a bağlı 552 köyden 332 köyün yolu ulaşıma kapandı. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Merkezde 42, Ağın’da 15, Alacakaya’da 5, Baskil’de 30, Maden’de 25, Karakoçan’da 60, Keban’da 20, Kovacılar’da 60, Palu’da 30, Sivrice’de 45 olmak üzere toplam 332 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi'nce oluşturulan karla mücadele ekiplerinin çalışmaları devam ediyor" denildi. Erkan BAY/ELAZIĞ, (DHA)

yukarı çık