BBP ittifak için istediği şehri açıkladı!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'nı desteklemek için şartını açıkladı. Sivas Belediyesi'nin BBP'ye bırakılmasını istediklerini açıklayan Destici, BBP tabanının sandığa "daha motive" bir şekilde sandığa gideceğini söyledi.

GÜNDEM 11.01.2024, 15:54
BBP ittifak için istediği şehri açıkladı!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AKP ile yerel seçim görüşmelerinin devam ettiğini belirterek İstanbul, Ankara ve İzmir'de Cumhur İttifakı adaylarını destekleme şartını açıkladı.

Destici, “AK Parti'yle, parti heyetlerimiz arasındaki görüşmeler devam ediyor. Büyük Birlik Partisi tabanının tamamını, başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere Cumhur İttifakı adaylarının ortak adaylarının olduğu başka büyükşehirler olmak üzere diğer seçim çevrelerinde il belediye başkanlıklarında nasıl eksiksiz bir şekilde sandığa getirebiliriz. Cumhur İttifakı adaylarına bu anlamda oy verdirip, büyük katkı sağlayabiliriz. Bunun için de Büyük Birlik Partisi tabanının, camianın motive edilmesi lazım. Bunu motive edecek şey de Sivas Belediye Başkanlığı'nın Büyük Birlik Partisi'ne bırakılması olur” dedi.

"TABANIMIZIN MOTİVE EDİLMESİ LAZIM"
Destici, “Belki bugünlerde Sayın Cumhurbaşkanımıza da bir görüşme gerçekleşebilir. Dolayısıyla da henüz tam olarak bu görüşmeler sonuçlanmış değil. Bunun için de hangi illerde iş birliği yapacağız, hangi ilçelerde biz kendi adaylarımızla gireceğiz ya da bizim partimizin adayları ortak aday olacak. Ya da biz hangi illerde Cumhur İttifakı adaylarını ya da belediye başkanlıklarında Cumhur İttifakı adaylarını destekleyeceğiz. Bu şu anda tam olarak netleşmiş değil. Ama görüşmelerimiz devam ediyor ama ilkesel olarak bazı yerlerde birlikte girme konusunda başta büyükşehirler olmak üzere bir irade beyanı var. Sivas’ta adayımızın desteklenmesinden tabii bundan büyük memnuniyet duyarız. Böyle bir hani talebimiz zaten var. Bunun için de Büyük Birlik Partisi tabanının, camianın motive edilmesi lazım. Bunu motive edecek şey de Sivas Belediye Başkanlığı'nın Büyük Birlik Partisi'ne bırakılması olur.” diye devam etti.

Yorumlar (0)