Barış Yarkadaş: Ziya Selçuk Bu Resmi Görünce Ne Hissediyor?

Doğa Koleji'nde yaşanan sorunları kamuoyunun gündemine taşıyan Yarkadaş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görmesi için bir resim paylaştı.

Barış Yarkadaş: Ziya Selçuk Bu Resmi Görünce Ne Hissediyor?

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, Doğa KOLEJİ'nde yaşanan sorunlara kayıtsız kalan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u eleştirdi.

Doğa Koleji Ataşehir Kampüsü 3 B sınıfı öğrencisi Sera Saltık'ın çizdiği ve üzerine "Okulumuzdan gitmek istemiyoruz" yazdığı resmi yayınlayan Yarkadaş, "Ziya Selçuk, okuldaki finansman sorunu beni ilgilendirmez diyor. Peki bu resmi görünce ne hissedecek?" diye sordu. 

Okulda çekilmiş bir videoyu da paylaşan, okul emekçileri ile öğrencilerin yaşadığı sorunları da paylaşan Yarkadaş, şu ifadeleri kullandı:

#DoğaKoleji'nde okuyan yüzlerce öğrenciden ve hizmet vermeye çalışan öğretmenlerden gelen bilgilere göre, birçok kampüste borçlar ödenmediği için internet bağlantısı kesildi. Bazı okullarda ise elektrik, jeneratörden alınıyor. Yakıt bitince ne olacağını ise kimse bilmiyor.

Videodaki bu görüntü #DoğaKoleji Ataşehir'de bugün çekildi. Anneler bir yandan iyi bir haber bekliyor, bir yandan ise gözyaşı döküyor. Çocuklar ise arkadaşlarıyla şarkı söylüyor ve okullarının kapanmasını istemediklerini dile getiriyor.

MEB @ziyaselcuk #DoğaKoleji 'ndeki finansman sorununun kendisini ilgilendirmediğini söylüyor ve hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor. 3 B öğrencisi Sera ise yaşananların kendilerini nasıl etkilediğini çizdiği resimle ortaya koyuyor. Sera, "Okulumuzdan gitmek istemiyoruz" diyor.

#DoğaKoleji emekçilerinin durumunda ise herhangi bir değişiklik yok. Maaşlar bugün de yatırılmadı. Ataşehir'deki bazı sınavlar, teknik sorunlar yüzünden yapılamadı. Öğretmenler, istifa eden meslektaşlarının yerine de derse girmeye zorlanıyor. Hak ihlalleri katlanarak sürüyor."

Yarkadaş, öte yandan okul yönetiminin "Devir işlemleri Cumartesi günü bitiyor" yönündeki açıklamasını da paylaştı. Yarkadaş, Doğa Koleji'ni Can Holding bünyesindeki Bilgi Üniversitesi'nin alacağı yönünde iddialar olduğunu da söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER