"Bakımsızsın" diyerek eşini öldürdüğü iddia edilen İbrahim Tekin: 10 ay boşuna yattım

"Bakımsızsın" diyerek eşi Filiz Tekin'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanırken serbest bırakılan İbrahim Tekin, suskunluğunu bozdu.

"Bakımsızsın" diyerek eşini öldürdüğü iddia edilen İbrahim Tekin: 10 ay boşuna yattım

Eşinin menenjitten öldüğü belirlenen Tekin, "Biz eşimle birbirimizi sevdiğimiz için kaçarak evlendik. Bakımsız olduğu gerekçesiyle eşimi dövdüğüm iddiaları tamamen yalan. 10 ay boşuna yattım" dedi.

İzmir'de Filiz Tekin'in ölümünün darptan değil menenjitten kaynaklandığının belirlenmesi üzerine eşini döverek öldürdüğü iddiasıyla tutuklandıktan sonra tahliyesine karar verilen İbrahim Tekin açıklamalarda bulundu. Eşiyle 18 sene evli kaldığını belirten Tekin, "18 sene içerisinde çocuklarımı veya eşimi darp etmiş olsam çocuklarım benim yanımda olmazdı. Medyanın bunları yansıtma biçimi yanlış. Ben eşime hiçbir zaman 'bakımsızsın' demedim." ifadelerini kullandı.

FİLİZ TEKİN'İN MENEJİTTEN ÖLDÜĞÜ BELİRLENDİ

Ege Üniversitesi Hastanesi'ne geçen yıl 10 Aralık'ta kaldırılan, 2 çocuk annesi Filiz Tekin yaşamını yitirdi. Eşini darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan İbrahim Tekin ise tutuklandı. İbrahim Tekin hakkında, 'kasten yaralama neticesinde ölüme sebebiyet vermek' ve 'eşe karşı eziyet' suçlarından 15 ila 24 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Ödemiş 2'inci Ağır Ceza Mahkemesince açılan davanın 5'inci duruşmasında, Filiz Tekin ile ilgili adli raporlar mahkemeye sunuldu. Filiz Tekin'in vücudunda travmatik bulgu, kesici delici alet ve ateşli silah yarası ya da boğma gibi bir bulgu olmadığı belirlendi. İzmir Adli Tıp Kurumu ve Filiz Tekin'in yaşam mücadelesini kaybettiği Ege Üniversitesi Hastanesi'nden çıkan adli sağlık kurulu raporlarında, Filiz Tekin'in menenjite bağlı yüksek ateşten yaşamını kaybettiği tespitinin yapıldığı belirtildi. Raporlar üzerine tutuklu yargılanan İbrahim Tekin, tahliye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER