Avukat Buket Nurşah Tekışık hakkında soruşturma başlatıldı

Tekışık'ın savcının odasında çektirdiği fotoğrafı sosyal medyasında "Ben asla kaybetmem ya kazanırım, ya öğrenirim” sözüyle paylaşması tartışma yaratmıştı.

GÜNDEM 13.12.2023, 18:25
Avukat Buket Nurşah Tekışık hakkında soruşturma başlatıldı

Türkiye'nin konuştuğu Avukat Buket Nurşah Tekışık’ın bugün Patronlar Dünyası'na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben tek başına çalışan ve İstanbul’da tek başına ayakta durmaya çalışan bir kadınım. Herhangi bir hakim ile savcı ile bağlantım yok. O fotoğrafın altında paylaştığım sözde bir kitap sözü. İsteyen google’da aratsın. O fotoğrafla bir mesajla alakası yok.

İKİ FOTOĞRAFIM GÜNDEM OLDU
Benim iki fotoğrafım hatta savcının odasında değil adliyede çektirdiğim fotoğraflarım kullanıldı. Ben sosyal medyayı aktif olarak herkes gibi kullanıyorum. Paylaştığımda ne bir hakim ismi ne bir savcı ismi var. Ne de benim hakim ya da savcılarla bağlantım var. Beni takibe alabilirler iletişim tespiti yapabilirler. Benim adliyede çektirdiğim şahsi fotoğraflarım bile paylaşıldı. Eğer bu gündem oluyorsa ben buna çok üzülürüm.

AVUKAT SAVCININ ODASINA GİREMEZ DİYE BİR KANUN MU VAR
Bir avukatın savcının odasına giremez diye bir kanun varsa siz söyleyin. Savcının odasına istediğim gibi girer istediğim gibi çıkarım. Orada paylaşılan fotoğrafta oda dolu mu boş mu kime ait bunlar hiç sorgulanmadan izinsiz şekilde kullanıldı. Başka yerlere çekilmek algı yaratılmak isteniyor. İsteyen benim hesaplarımı bakiyelerimi inceleyebilir. Borçtan başka bir şey bulamazlar. Bu gibi şeyler benim hevesimi isteğimi kırıyor. Herkes gibi sosyal medyayı kullanıyorum ama çok farklı algı yaratıldı. Bu fotoğrafı çektirirken de paylaşırken de böyle bir düşüncem olmadı.

ODA BOŞTU
Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. Sadece bu kadar.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bir savcının odasında çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşması üzerine gündem olan Av. Buket Nurşah Tekışık hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Avukat Buket Nurşah Tekışık kimdir?

Avukat Buket Nurşah, Kıbrıs Uluslararası Üniversitesi'nde hukuk okudu. Yüksek lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde yapmaya devam ediyor. Tekışık Hukuk ve Danışmanlık bürosunun kurucusu. 

Yorumlar (0)