Avcılar İlçe seçim Kurulu'ndan sandık kurulu üyelerine: Sadece kayıtlı olduğunuz yerde oy kullanabilirsiniz

Atama yazısı, Avcılar 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Gül Pak imzası ile yayımlandı

banner154
Avcılar İlçe seçim Kurulu'ndan sandık kurulu üyelerine: Sadece kayıtlı olduğunuz yerde oy kullanabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerinin iptal gerekçelerinden biri olarak gösterdiği sandık kurullarının yapısı ile ilgili tartışmalar sürerken, Avcılar İlçe Seçim Kurulu tartışılacak bir karar aldı. İlçe Seçim Kurulu’ndan sandık görevlilerine gönderilen yazıda, kayıtlı oldukları sandık dışında görevlendirilen sandık kurulu üyelerinin görev aldıkları sandıkta oy kullanamacakları belirtildi.

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, Avcılar 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Gül Pakimzası ile sandık kurulu memur üyelerine gönderilen “Sandık Kurulu Üyeliği” konulu atama yazısında şu ifadeler yer aldı:

“23/06/2019 Pazar günü en geç saat 07.00’da görevlendirildiğiniz sandığın başında hazır bulunmanız, kayıtlı olduğunuz sandıktan başka bir sandık kurulunda görevlendirilmiş olsanız dahi sadece esas kayıtlı olduğunuz sandıkta oy kullanabileceğiniz, sandık kurulunda görev aldıysanız sandık kurulu başkanına Örnek 142 sayılı belge ibraz etseniz dahi görev yaptığınız sandıkta oy kullanamayacağınız hususu, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun ilgili hükümleri uyarınca tebliğ olunur.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER