Aşının mucidi Prof. Uğur Şahin'den kritik mutasyon açıklaması!

Korona virüse karşı geliştirdikleri aşıyla dünyaya ismini duyuran Prof. Dr. Uğur Şahin'den mutasyona uğrayan korona virüs hakkında açıklama yaptı. Şahin, geliştirdikleri aşının etkili olacağına emin olduklarını söyledi.

Aşının mucidi Prof. Uğur Şahin'den kritik mutasyon açıklaması!

Prof. Dr. Uğur Şahin, Alman Bild gazetesinin internet sitesine mutasyona uğrayan virüs ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

Korona aşısının mucidi BioNTech'in üst yöneticisi olan Prof. Dr. Uğur Şahin, küresel çapta panik yaratan korona virüs varyantına karşı geliştirdikleri aşının etkili olacağı konusunda emin olduğunu ifade etti.

Amerikan ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşıya Avrupa Birliği tarafından onay verilmesinden kısa bir süre sonra Bild TV'ye konuşan Prof. Dr. Şahin, BioNTech şirketinin mutasyonu ilerleyen günlerce inceleyeceğini fakat meseleye itidalli yaklaştığını ifade etti.

Henüz korona virüs aşısı olmadığını fakat olmak istediğini ifade eden Uğur Şahin, çalışanlarının işlerine devam edebilmeleri için aşılanmalarının daha önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER