Altan Öymen'in eşi Aysel Öymen hayatını kaybetti

CHP'nin eski genel başkanlarından Altan Öymen'in eşi, Türkiye'nin ilk kadın Hazine Genel Müdürü Aysel Öymen hayatını kaybetti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendiğim Genel Başkanımız Altan Öymen'in değerli eşi, ilk kadın Hazine Genel Müdürü Aysel Öymen'e Allah'tan rahmet, Öymen ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim” dedi.

GÜNDEM 23.01.2024, 12:12
Altan Öymen'in eşi Aysel Öymen hayatını kaybetti

CHP'nin eski genel başkanlarından, gazeteci Altan Öymen'in eşi ve Türkiye'nin ilk kadın Hazine Genel Müdürü Aysel Öymen hayatını kaybetti. 

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Aysel Öymen, 1978'de Türkiye'nin ilk kadın Hazine Genel Müdürü olmuştu. 

Öymen çifti, 1956 yılında evlenmişti.

CHP Genel Başkanı Özel, yaşamını yitiren Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen için başsağlığı mesajı yayınladı. Özgür Özel’in bugün X hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

“Vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendiğim Genel Başkanımız Altan Öymen'in değerli eşi, ilk kadın Hazine Genel Müdürü Aysel Öymen'e Allah'tan rahmet, Öymen ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.”

Yorumlar (0)