AKP’li vekil, kayyum ve kayyumun eşinin çölyak hastalarına gıda yardımını fotoğrafla teşhir etmesi tepki çekti

Kayyum yönetiminde olan Batman Belediyesi, çölyak hastalarına destek projesi kapsamında Glütensiz Ünlü Mamülleri Fırını ve Kafenin tanıtımını yaptı. Tanıtımda AKP Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman Valisi ve Batman Belediyesi kayyumu Ekrem Canalp’in glutensiz yardım kolisi verdiği bir çölyak hastası vatandaşla görüntü verdi. Çekilen fotoğrafta çocuklar da bulunmasına rağmen yüzlerinin açık olarak yayınlanması dikkat çekti.

GÜNDEM 24.01.2024, 14:25
AKP’li vekil, kayyum ve kayyumun eşinin çölyak hastalarına gıda yardımını fotoğrafla teşhir etmesi tepki çekti

Batman Belediyesi tarafından çölyak hastalarınca tüketilen gıda ürünlerini temin etmek, hastalıkla ilgili toplumsal bilinç ve farkındalığı oluşturulmak amacıyla “Çölyak Hastalarına Destek Projesi” kapsamında yapılacak olan Glutensiz Unlu Mamulleri Fırını ve Kafe’nin tanıtımı için dün tören düzenlendi. Etkinliğe katılan AKP’li vekil Ferhat Nasıroğlu, kayyum Ekrem Cenalp ve eşi yardım kolililerini verdikleri çölyak hastalarıyla fotoğraf çekildi. Tanıtımda, çölyak hastalarına verilen yardım kolileriyle fotoğraf çekilip, vatandaşın ve çocukların yüzleri görülecek şekilde valiliğin resmi web sitesinden ve X hesabından yayınlanması dikkat çekti.

"SEÇİMLER YAKLAŞTI OY DERDİNDELER”

Batman kayyumu Ekrem Canalp ve AKP’li vekil Ferhat Nasıroğlu’na tepki gösteren CHP Parti Meclisi üyesi Hüseyin Yaşar, “Bu kişiler geçmiş yıllarda da aynı şeyleri yaptılar. 14 Mayıs seçimlerinde yardım kartlarını ihtiyaç sahipleri insanlara ulaştırdıklarında da aynı şovu yapıyorlardı. Önümüzde yerel seçimler var ve yine aynı şekilde bu yardımları şova dönüştürerek oy derdindeler. Belediyenin programında sadece AKP milletvekilinin olmasından da bunu anlamamız gerekiyor. Sosyal yardımlar hiçbir zaman açık bir şekilde yapılmamalıdır. Özellikle sağlık sorunları olan vatandaşlarımızın üzerinden böyle bir şov yapılmasını çok yakışıksız buluyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)